Ja tulet aina olemaan. ;)
Oot niin katkera.
NäenSunLäpi
33314
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Harvat tietävät sen.
Listerine näkee paremmin.
En mää ole katkera. Et tunnu ymmärtävän minua alkuunkaan.
Eikö saisi olla?
miten elämäni on kohdellut mua lähiaikoina, niin katkeruuteesi pakahtuisit ;).
Jos liittyy ihmissuhteisiin niin tuskin. Sun suhde kestää tasan niin kauan kun kykenet kulissia pitämään yllä.
Kulissit ei ole koskaan kiinnostanu, niiden pystyssä pitäminen on muiden hommia, ei minun.
Miksi olet noin katkeroitunut ja epäilet suhteen olevan kulissisuhde? Ilmeisesti olet itse kulissisuhteen uhri.
En ole. Kulisilla meinaan lähinnä, että henkilö esittää muuta kuin on, mikä paljastuu ennen pitkään.
Esittää mitä?
Muuta kuin on. Eikö se ole tarpeeksi selvää? Haluatko jostain elävästä elämästä esimerkin?
Jep! Naputteleppa esimerkkisi.
En naputtele.
En ole, mitä oikeastaan tiedät minusta ;)? Et mitään, ethän paljon mitään.
En tiedä höh. mykistävä kokemus. koitan pysyä kauempana.
Olen iloinen ja löysin elämälleni suunnan. Löysin tyttöystävän jonka kanssa perustan ydinperheen, jossa lapset kasvavat elämälle avoimiksi. Isän ja Äidin hoivassa.
Et perusta. Perheesi tullaan hajoittamaan ja sinä tiedät miksi!!
Sinähän se palstalla päivät pitkät päivystät vaikka olet varattu. Ja vielä ajattelet että kaipaan vaikka tosian itse olet täällä koko ajan.
Mistähän olisin katkera? Kerroppas se.
katkeruutta on kirjoittaa noin kenestäkään ja hymiö perään.
osaatko sä koskaan sanoo sille mitään hyvää?
Miksi sanot noin? Ei minun mielestä asioista suoraan ja rehellisesti sanominen ole katkeruutta, miten sen noin ajattelet?
Miten ajattelet että ajattelen siitä millainen olet ja mitä teet, yhdistätkö sen sanaan katkeruus vai mistä sait ajatuksen viestiisi? Vai oliko se vain tavanomaista haluasi ilkeillä?
Kaunista alkavaa lauantaipäivää, aamulla kun sytytin kynttilän keittiön pöydälle ajattelin kirjoittaa sulle sen mukaisen viestin mutta antaa sen nyt jäädä.
Mitäs se vieras palstaihminen sun kynttiläviestillä tekiskään?
kuin se sinun päättymätön pelehtiminen naisihmisten kanssa palstoilla, ei kovin häävi valinta sekään :) laitoin saman merkin perään kuin sinäkin.
ootte kaikki nii päälliköit
Olisiko sinulla itselläsi mitään osuutta asiaan?
Et sinä näe hänen lävitseen etkä kenenkään muunkaan, halu ja sisällä vellova negatiivisuus sanelee tällaiset viestit.
Ihmetys on aina se että kun ja jos mitään muunlaista sanottavaa ei ole niin eikö sitten voisi antaa olla kokonaan?
Miksi laittaa tällainen viesti ikäväpalstalle.
vähä rajottaa sitä temmellystä akkain kans???
Rehellisesti ja hyvällä sanon, ap:n kannattaa keskittyä omaan elämään eikä miettiä muitten katkeruuksia. Katkeruus on elämää syövyttävä tauti ja tappaa hiljalleen.
Rakkaus on kaikista ihanin tunne <3
ei pysty antaa enää mut siin olis kuitenki
Olet tehnyt tuon päätelmäsi?
ja töissä on katkera hyi.
Kimpoaa, miksi ihmeessä hän tulisi aina olemaan katkera ja mikä on oma osuutesi kaikkeen vai huviksesiko vain haluat hänestä tämmöisiä kirjoitella?
Tällaisen viestin kirjoittajaa katkeraksi.