Mielestäni Moses BÖÖ on kaikkein huonoin politiikko, mikä Suomessa on koskaan vaikuttanut. Vei meidät EU:n ytimeen ja Euroon.
Uskooko kukaan, kun Mooses kehottaa opiskelemaan ruotsia?
SDP;n suuri poika ei siirtynyt kunnioitetuksi valtiomieheksi jäädessään eläkkeelle.
Uskooko kukaan, kun Mooses kehottaa opiskelemaan ruotsia?
SDP;n suuri poika ei siirtynyt kunnioitetuksi valtiomieheksi jäädessään eläkkeelle.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ainakin Böö Lipponen arvioi aivan poikkeuksellisen huonosti omat mahdollisuutensa presidentinvaaleissa ( 6%n kannatus) ja ajoi aivan poikkeuksellisen vääriä asioita joita kansa ei kannattanut, pakkoruotsia ja suomalaisen identiteetin alas ajoa. Omatkaan, SDP ei kannattanut Pååvoå presidentinvaaleissa.
Jungner oli sillä vaalipäällikkönä ja tulos oli ennakoitu. Mitä helkuttia lähti sitä suvaitsevaisuusliturgiaa jankuttamaan muiden perässä kun samaan aikaan duunareita irtisanottiin joukolla. Normaalien Suomalaisten asiat olisi tuonnut niitä kaivattuja ääniä.
Sen muslimiterroristien yhteistyöelimeksi paljastunut akka(Tampere isku) on vielä huonompi. Sen huonompi ja tyhmempi poliitikko ei voi olla.
Paivi "murhapoltto" Lipponen on Paavoakin tyhmempi eli kävelykin on vaikeaa aivoille.
Lipposen pariskunta on Suomen causescun pariskunta. Kansan hyljeksintä tuli yllätyksenä ja kansan hyljeksintä muuttui käsinkosketeltavaksi yhdessä hetkessä.
Kahta syvemmät loi Paavo mut eu lta kasvun TOIVOI.
Suomen tulisi pyrkiä yksikielisyyteen. Tai toinen kieli voisi olla englanti.
on se batman kehnoin.
Moses ei ole onnistunut missään poliittisessa päätöksessä.
Kaikki asiat, mitä hän on voimakkaasti ajanut, ovat osoittautuneet Suomen kannalta katastrofeiksi.
Onneksi kansa antoi tunnustuksen presidentin vaaleissa.
Paavo on nahkurin horsilla.
Kateellisten maalaisliittolaisten panettelua. Kun Paavo avasi suunsa maalaisliiton tukiaisisännät luikkivat karkuun uuninpankolle. Valitettavasti maamme hyvä kehitys pysähtyi kun maalaisliitto hankki valivoiton valheella 2003.