MV Oona Mäki

Merenhaltijatar

Onks tää tyttö hyvä? En ole itse nähnyt hänen pelaavan naisissa, miehissä pelasi ainakin hienosti!
En mitenkään halua vähätellä Rädyn ja Räisäsen näyttöjä, mutta mietin tässä vain, että kuinkahan tuosta tytöstä ei minkäänmoista juttua ole tehty Iltikseen tai vastaavaan, vaikka noin nuorena jo pelasi miehissä..

Rädyn twitteristä voi huomata, että toimittajillekkin tästä on sana kiirinyt, mutta siltikään likasta ei hehkuteta ollenkaan niinkuin näistä kahdesta muusta. Ja onkohan tämä oona sama, kuka jo aiemmin, ennen siis rädyn k-vantaa -sopimusta, jossain pohjoisessa oli niitä miesten pelejä pelannut vai onko siellä viellä yksi maalivahti lisää kuka takoo miesten sarjoja ilman tämän kaltaista media mylläkkää, mikä näistä kahdesta on.

Reilua ei vain ole hehkuttaa 1. ja 2. KAUTTA AIKAIN miesten peleissä pelannutta maalivahtia, jos kerran lapissa se on toteutunut jo paljon aiemmin.

3

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mielenkiinnollaseurataa

      9 torjuntaa ei vielä voi tahkoamiseksi kutsua, mutta toivottavasti tyttö menee eteenpäin päivä päivältä ja saisi pelejä He-Kin äijien maalilla.

    • tolkkua

      Kahdeksan minuuttia ja risat kaljaliigan ottelussa torjuntaprosentilla 81,8. Nimi Ilkkaan, eikä yhtään enempään ole aihettakaan.

    • VESKARI834

      KUORTANEEN JENGISSÄKÖ

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      530
      8937
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      160
      6144
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      374
      5203
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      66
      4749
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      98
      4351
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4053
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      185
      3942
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      92
      1886
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      103
      1404
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      47
      969
    Aihe