SSABn irtisanomiset voidaan unohtaa.

Luottamusmieskokous huolehti irtisanomiset unholaan. Luottamusmiehet päättivät torstaina hoitaa asian perinteisesti. Elikkä nyt on juotu tortaista sunnuntaihin, voidaan palata maanantaina sorvin ääreen ja menneet on unohdettu.
290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tyhmät, ahneet, laiskat, osaamattomat sekä yksinkertaiset Raahen änkyräkommunistit saavat monoa persuuksille ja se on teille aivan oikein. Missä kommunisti, siellä yksinkertainen pösilö.

Äänestä

Toivottaapi: työttömät pummit ja toimihenkilöt, monon kuva persiissä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ONNEKSIonAYliike kirjoitti:

Luottamusmieskokous huolehti irtisanomiset unholaan. Luottamusmiehet päättivät torstaina hoitaa asian perinteisesti. Elikkä nyt on juotu tortaista sunnuntaihin, voidaan palata maanantaina sorvin ääreen ja menneet on unohdettu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu