Tynkkysen erottamisella Soini osoitti jälleen kerran täydellisen piittaamattomuutensa demokratian pelisäännöistä.
Toivottavasti persuissa on vielä sen verran jäljellä ymmärrystä oikeasta ja väärästä, että Soini saa ansionsa mukaisesti mojovan potkun läskiperseelleen.
Toivottavasti persuissa on vielä sen verran jäljellä ymmärrystä oikeasta ja väärästä, että Soini saa ansionsa mukaisesti mojovan potkun läskiperseelleen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Soini niskapersotteella ulos on paras ratkaisu.
Emmeköhän seuraavassa puoluekokouksessa kuule Soinin puolittain itkunsekaista puhetta hänen saatuaan potkut puheenjohtajan paikalta, kun hän Raimo Vistbackan kanssa perusti puolueen ja piti puoluetta yksin pystyssä. Sääliä ei nimittäin tipu ja siksi hänen onkin hyvä varata hyvä gourmetillallinen hyvissä ajoin, jotta puoluekokouksesta jäisi edes yksi nautinnollinen muisto.
Persut vetoavat hekilöstörekisteriin, vaikka kyseinen laki kumottiin jo keväällä 1999. Onko lakilaboranttiopiskelija Jarppa ollut taas lainopillisena neuvonantajana?
http://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1999/19990523