Tampere ottaa köyhiltä ja antaa rikkaille

Tampere - neofasismin johtava linnake maailmassa.

Lue kaikki Paljastuksista: http://akisaarikoski3553.blogspot.fi/2015/10/tampereen-sosiaalitoimi-ottaa-koyhilta.html
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No en itsekkään sossun isoin fani ole mutta miksi summa on niin pieni? eli onko omaisuutta, säästöjä, muita tuloa vai miksi.. etpä siitä maininnut kuitenkin summa on huomattavasti suurempi normi oloissa jos tuloja tai omaisuutta ei ole, vaikka ei nyt järin suuri silloinkaan summa ole.

Äänestä
  • Suomen sosiaaliturva on EU:n keskitasoa, joten ei se kovin suuri ole.

    Usein puhutaan julkisuudessa "maan tavasta", mutta ex-tamperelaisena puhuisin myös "Tampereen tavasta".

    Käsittääkseni Suomen ainoa tapaus oli ja on edelleen, jolloin kaupunginjohtaja lähti rikospoliisia karkuun autoillen pitkin Europpaa odottaen rikoksiensa vanhenemista.

    https://fi.wikipedia.org/wiki/Noppa-juttu

    Äänestä

Mitä hulluja kirjoitat. Ei köyhiltä mitään ole saatavissa. Päinvastoin, koko ajan ottavat köyhät yhteiskunnalta, mutta eivät anna mitään.

Äänestä

Oliko tää se sama hullu joka ei ymmärtänyt miksi palkat, asumistuet, tyttömyyskorvaukset ja lapsilisät otetaan huomioon kun lasketaan toimeentulotuen tarvetta?

Äänestä
  • Kirjoittajahan tossa puhuu lapsilisästä ja asumistukihan menee poikkeuksetta vuokranantajalle. Mitä hänen muita blogejaan luin niin taitaa perhe muuten olla vailla mitään tuloja.

    Todennäköisesti tuo blogin kirjoittajan perhe on välillä saanut sossusta nuo 100 e ja välillä ei mitään. Pikaisen laskutoimituksen mukaan se tekee lapsilisän kanssa yhteensä hieman alle 200 e kuukautta kohden. Ja montako lastakin noilla vielä on? Nekin pitäisi elättää jotenkin.

    Ymmärrän aloittajaa, tukea ei köyhälle tahdo tulla enää mistään.

    Äänestä

  • Miksi noille laiskoille paskiaisille pitää antaa jotain??
    Ei täällä ketään elätetä jos ei mitään tee vastineeksi. Ainakaan tästä eteenpäin pummien elämästä tulee todella hankalaa.

    Äänestä

miksei toi tyyppi ikinä laita niitä saamiaan sossun laskelmia näkyville?

nyt on hyvä täällä arpoa ja väitellä siitä miksi tulikin vain 100e vaikka pitikin tulla 2000e, kun kellään ei ole yhtään mitään tietoa mistään

Äänestä

Miten Tampere pystyy ottamaan köyhiltä? Mitä otettavaa niillä on?
Pitäisi saada sama systeemi Turkuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


BillyKoech kirjoitti:

Tampere - neofasismin johtava linnake maailmassa.

Lue kaikki Paljastuksista: http://akisaarikoski3553.blogspot.fi/2015/10/tampereen-sosiaalitoimi-ottaa-koyhilta.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu