Taksiliikenne vapaaseen kilpailuun !

Ministeri kertoo suun­ni­tel­mis­taan keskustan kansa­ne­dus­ta­jille tarkemmin ensi tiistaina. Valiokunnan vara­pu­heen­joh­taja Mikko Alatalo (kesk.) sanoo keskus­ta­laisten jäsenten olevan odottavalla kannalla. Hän kertoo kuulleensa suunnitelmia moni­pal­ve­lu­bus­seista, jotka ajaisivat myös taksi­lii­ken­nettä. Tästä ajatuksesta maakuntien keskus­ta­laiset eivät Alatalon mukaan ole ilahtuneet.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

suharien naamasta heh heh..

Äänestä

pakottaa ei sitä voi kieltääkkään !

Äänestä

taksitolpilla !

Äänestä

Kuinka laajaa onkaan politikkojen ja virkamiesten idiotismi, ja kuinka helvetin kauas reaalielämästä oikein ulottuukaan.

Äänestä
  • kohonneet kustannukset, puhutaan jo miljardeista..

    Äänestä

  • Syynälienee kirjoitti:

    kohonneet kustannukset, puhutaan jo miljardeista..

    Mamutus on kallista, mutta ei se näy hallitusta haittaavan.

    Äänestä

  • nyt se Geneven sopimus, siellä on suomenkin nimi alla..

    Äänestä

  • Muistetaan kirjoitti:

    nyt se Geneven sopimus, siellä on suomenkin nimi alla..

    On tapoja noudattaa sopimuksia, niitä ei tarvitse Suomenomaisesti aina omaehtoisesti lukea suurennuslasilla - lisäksi voitaisiin opetella hiukan muutenkin lukemaan Italialaisittain näitä EU- sun muita hömpää joita kymmenet tuhannet virkamiehet rustaavat kuitattaviksi.

    Äänestä

aloja, vaikka apteekkitoiminta, vapaa kilpailu tekisi terää..

Äänestä
  • Vapaassa kilpailussa kaikki apteekit keskittyisivät kaupunkeihin.

    Äänestä

  • voi ostaa kioskistakin, kuten ulkomaillakin..

    Äänestä

  • Kylläantibioottia kirjoitti:

    voi ostaa kioskistakin, kuten ulkomaillakin..

    Hiukan kyllä kylmäisi ostaa lääkkeitä, siis oikeisiin vakaviin sairauksiin tarvittavia - R-kioskilta, ei oikein vakuuttaisi asiantuntemus aiheeseen pelitiskillä ;D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Säätelyloppuu kirjoitti:

Ministeri kertoo suun­ni­tel­mis­taan keskustan kansa­ne­dus­ta­jille tarkemmin ensi tiistaina. Valiokunnan vara­pu­heen­joh­taja Mikko Alatalo (kesk.) sanoo keskus­ta­laisten jäsenten olevan odottavalla kannalla. Hän kertoo kuulleensa suunnitelmia moni­pal­ve­lu­bus­seista, jotka ajaisivat myös taksi­lii­ken­nettä. Tästä ajatuksesta maakuntien keskus­ta­laiset eivät Alatalon mukaan ole ilahtuneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu