Olen miettinyt jo useamman tilausjakson aikana kannattaako enää tilata Kainuun Sanomia. Mennyt niin mitään sanomattomaksi lehdeksi. Mainoksia enimmäkseen.
Lehden nettiversiossakaan ei ole juuri mitään ja sen toiminta on varmaan Euroopan hitain.
Lehden nettiversiossakaan ei ole juuri mitään ja sen toiminta on varmaan Euroopan hitain.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Viestit-palstalla ei julkasita kaikkia viestejä vaikka lähettäjältä peritään maksu. Se on epärehellistä. Miten lähettäjä voi tietää lehden mielipiteen!
Hommaa vaan kaikki tieto netistä koska kaikki siellä oleva on ehdottomasti ja aina totta!
Olen lopettanut jo vuosi sitten, ja en ole menettänyt mitään tiedon saamisen suhteen.
Minun lehteni tuli rypisteltynä postiluukkuun. Ei rypisty enää.
lopeta ihmeessä. Ei kannata elättää turhaan toimittajia, jotka halveksivat sinua.
Roskalehti mikä roskalehti.
turusen höpinää
Onko hinta-laatusuhde kohdallaan sinusta? Sehän sen ratkaisee. Sinä päätät
Ole järkevä ja lopeta lehden tilaus.
minä olen järkevä ja tilasin koko paketin. tuli hyvä tarjous ja on ollut hyviä juttuloitakin
Ilmaista vartiointia yöaikaan jakelijoilta.
Lopetin 30 vuotta jatkuneen tilauksen. Syynä huonontunut sisältö ja työntekijä, jonka taito työssä ja käytös siviilissä on pikkulapsen tasolla. En halua maksaa turhasta......nyttemmin olen huomannut, että Kaleva uutisoi Kainuun asiat puoli päivää aikaisemmin.
Miten huomasit? Kävitkö lukemassa naapurin postilaatikolla?
Tänäänhän tuo roskalehti tuli taas kerran ilmaiseksi postiluukusta sisään.
Toimittajien omia mielipiteitä vuosia seuranneena (maksamatta niistä) en ole koskaan ajatellut että niistä kannattaisikaan maksaa.
Minä tilaan sulle sen joululahjaksi.
mitäpä jos sen sijaan laitat minulle 20 euroa postiluukusta kuukausittain vuoden ajan? Säästät siinä 24 euroa vuodessa siihen nähden että tilaisit minulle KS:n jonka jutuilla en tee yhtään mitään. Tuon sen 24 euroa sinulle sitten ensi jouluna ja kysyn oletko tullut paljon viisaammaksi?
Ikuinen toimitusharjoittelija Virtsakivi kommentteineen oli liikaa,,,,
http://www.kainuunsanomat.fi/kainuun-sanomat/kolumnit/ylakerta-ranta-osuu-ytimeen/
Samalla vaivalla kun katkaisee kepukokooomus-Kainarin tilauksen voi täyttää myös toisen lomakkeen - säästy euroja Loisteen sähkönsiirtomaksulaskuihin.
https://www.eroakirkosta.fi/dynamic/index.php/erolomake
LOPETA VAAN JA TILAA KUHMOLAINEN! onhan se suurimpia kaupunkia suomessa? luulisi olevan enämpi asiookin....
Ennen, eikä niin kauankaan sitten kainuun sanomia pidettiin kepulaisena lehtenä ja se mielikuva tuntuu elävän edelleen monien päässä. Nykyisellään, monien entisten hyvien toimittajien vaihdettua joko työpaikkaa tai hiippakuntaa on lehti siirtynyt enimmäkseen naiivien, todellisuudesta irtaantuneiden maailmanparantajaviherpunikkien haltuun. Eräillä näistä tuntuu nousseen hieman toimittajan asema vinttiin ja sekös eniten ketuttaa kun ihmiset saattavat muodostaa mielipiteensä muutakin maailmaa ja internetiä seuraamalla.
Nykymenolla alamäki tulee taatusti vain jatkumaan. Ei moni lukutaitoisesta nuoremmasta väestöstä maksa enää huuhaajuttujen ja AC Kajaanin potkupallotulosten lukemisesta satoja euroja vuodessa. Ikääntyvä väestökin lopettaa tulojen kurjistuessa tilauksensa, viimeistään edunvalvojan päätöksestä. Kainuuseen muuttavilla nuorilla lähi-itäläisillä ja afrikkalaisilla miehillä on oma "mediansa" ja omat puuhansa (nämähän etenkin ovat KS:n omia kultapoikia). Kulttuuriväkikin kuulee omat kuulemisensa omissa piireissään. Suurempien mainostajienkin tuki taitaa mennä lopulta muualle levikin pienetessä pienenemistään.