Lastensuojelu tilaa itse lastensuojeluilmoituksia

lasuväärentämistä

8

118

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MarraskuunLiike

      Höpön höpön. Kuka näihin juttuihin uskoo?

      • asioillaonpuolensa

        Äidille tuntuu olevan tärkeämpää kinata viranomaisten kanssa kuin oman lapsen etu. Miksi äiti ei ole huolehtinut pojan puheterapiasta? Miten äiti selittää lapsen vaikeat psyykkiset oireet?


      • onpuoletjoo

        Tyypillisiä ADHD -lapsen piirteitähän hänellä on! Siihen tuntui olevan liian vaikea saada toiminnanohjausta. ADHD on neurologinen ominaisuus, ei mikään "vaikea psyykkinen oire".


    • totuusvsjulkisuus

      Lokakuun liike oon valmis puolustamaan ketä tahansa häiriintynyttä vanhempaaa. Lokakuun liike vs. onnellinen lapsuus

    • rohkeitalöytyy

      Olipa hyvä tallenne! Äiti on tosi rohkea Leijona joka ei niele halpamaisia menetelmiä.

      • justjooko

        Äiti jankuttaa samoja asioita ja etsii viranomaisista virheitä. Kannattaisko keskittyä siihen lapseen! Ei tulis yllätyksenä lapsen diagnoosi kun olisi keskittynyt lääkärin palautteeseen, mut ei, täytyy jankuttaa omia asoita. Kyllä on tässä äidillä lapsen vointi unohtunut.ut onhan se taas kiva kinata lasun kanssa.


      • vaileijonaemo

        Minusta äiti on halpainen lasta kohtaan, mistä tämä lapsi saisi sen oikean leijonaemon joka suojelisi häntä bioäidiltä?


    • itekinadhd

      ADHD on neuropsykiatrinen häiriö ja voi olla myös tulosta kasvuympäristöstä. Osa vanhemmista kuvittelee, että voivat pestä kätensä kun saavat lapselleen tämän diagnoosin. Ihan selvää on, että lapsi tarvitsee huomattavasti tukea ja apua. Sitä äiti ei ole kyennyt/halunnut järjestää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4791
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3076
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      52
      2993
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1551
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1252
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1199
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      1016
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      1001
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      989
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    Aihe