WWW.CIEZAROWKI.PL VAROKAA KYSEISTÄ LIIKETTÄ ILMOITTAVAT NETTIKONEESSA VIEVÄT IHMISTEN RAHAT VAROKAA !!!!!!
WWW.CIEZAROWKI.PL
WWW.CIEZAROWKI.PL
16275
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
todella varokaa ostin juuri mersun tuolta ! soittelin suomalaiselle välitäjälle eivät löytäneet koko firmaa 35 tuhatta meni !!! varokaa nettikone antaa ilmoittaa kun tarpeeksi maksaa polakki mikä polakki
KAVERI OSTI JUURI KAKSI VALMETTIA KAIKKI RAHAT MENI !! NYT POLIISI TUTKII ! VAROKAA
eurotuonnin poikien raahat menivät juuri tonne firmaan kusettivat suomalaisilta rahat pois !! WWW.CIEZAROWKI.PL varokaa tota firmaa
akaan maajussi varoittaa tuosta puolalaisesta liikkeestä .miksi nettikone antaaa ilmoittaa rahaa mennyt paljon porukalta tonne hukkaan ,käyttäkää suomalaisia välittäjiä ja vakuttakaa ostamanne ensin
sinne meni eurotuonnin ja scandinavian consulting groupin kaikki rahat ! vielä pyörittää juha karhu ja daniel wiliams
Ostin -74 mallin mersun 50000€. Vanhan jugon lähettivät satamaan, vapaasti gdanskissa. Menetinkö rahani?
Onhan tarina taas luotu. Olen ostanut monta konetta ja autoa tuosta firmasta ja ei ongelmia ole ollut. Ostajalla on aina vastuu ulkomailla, on muistettava aina. Ja helppo sinne mennä on selvittämään asioiden oikea tila. Täällä netissä on turha itkeä ja ampua sokkona puskista.
Oletko käynyt itse paikan päällä tai miten olet varmistanut ko. koneen.. ?
Ovat maanrakennus koneet melkoisesti "huokeampia kun muualla...
Käyn aina itse paikalla ja koeajan kaikki ostettavat kohteet.Puhelin ja netti on helppo tapa sopia koeajo tai tarkistus. Tarkennus siihen kirjoitteluun että Ciezarowki.Pl firmaa ei ole ,pitää täysin paikkansa. On nettisivut jolla myydään nettisivun omistajan koneita/laitteita. Kysyn että onko esim.Tori.Fi firmaa olemassa?
Olen käynyt paikan päällä useita kertoja.. Volvot on tarkistettu paikallisen merkkiliikkeen työntyöntekijän kanssa.. naama venähti kun koneesta puuttuu lähes 20 tuhatta tuntia.. ei ole olemassa hyvää ja halpaa... edes venäjällä.
Olen ostanut monia koneita ulkomailta ja kaikki on onnistunnu ihan loistavasti!
Koneissa on vain jotakin laitettavaa melkein aina antureita tms.
Tuosta firmasta ei ole kokemuksia mutta lennot Puolaan ei ole kalliita.....
Pikaisella tutkinalla firmaa ei ole....
Heippa. Tuli mieleeni näiden petettyjen kirjoituksista, että ovatko mitenkään yrittäneet haravoida tietoja ko firmasta. Itse olen tehnyt vuosien varrella paljonkin kauppaa Nl, DE, FR, IE ja UK eri firmojen kanssa. Olen ollut kovinkin varovainen uusien tuttavuuksien kanssa, siksi pyydän heiltä aina referenssiä suomalaisista asiakkaista. Jos he eivät sellaista pysty lähettämään , on se ainakin minulle sellainen varoitusmerkki, että yleensä lopetan kapan hieronnan siihen. Jos olen saanut referenssejä soitan jokaiselle suomalaiselle firmalle ja tiedustelen miten homma on mennnyt.
Eihän suomalainen toiselle suomaliselle uskoakseni tällaisessa tilanteessa "pas...." puhu vaan kertoo tosiasiat, ellei sitten satu olemaan yksi lenkki tässä petosvyyhdessä, että siinäkin on oltava tarkkana. Niinpä toivonkin, että sellainen , jolla on positiivisia kokemuksia ostoistaa soittaisi minulle 0400906168,
Hämärää itäeurooppalaista bisnestä ja polakit ovat ykkösenä listalla!
Kaikkihan on hämärää silloin kun ei itse osaa olla vahva ja ammattilainen. Suomessa kaikki suojellaan ja annetaan kuva että itse ei tarvise huolehtia mistään mitään. Jos menet risuaidan taakse niin ostajalla on suurin vastuu. Olen ammattilainen ja tiedä itse tarkkaan mitä olet ostamassa. Omalla allekirjoituksellasi otat vastuun kaikesta mitä ostosopimukseen on kirjoitettu,takuu,vero,maksut,vienti ym. Elä itke jos et tiedä miksi itkeä. Elä syytä muita. Tarkista,Varmista,Luota itseesi. Ei äitisi tule apuun.
ei muuten pidä paikkaansa kyseinen WWW.CIEZAROWKI.PL firma on olemassa ja kauppaa tekevät mielellään.nämä kirjoittelut on ilmeisesti suomalaisten kone kauppiaiden kirjoittamia juttuja.ilmeisesti nyppii kun kyseinen firma myy koneita halvemmalla.
kannattaa ottaa lennot krakovaan siitä ei ole pitkä matka paikan päälle.