Vai miksi poistui A-talkin studiosta kesken lähetyksen?
Kävikö Putkonen paskalla?
tulikopaskatti
34<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Putkonen kävi kädellä.
tärkeintähän medialle ja suoli24:lle on putkosen poistuminen piereskelemään, kuin asiat joista keskusteli.
Keskusteliko se muka jostain?
Toiset keskusteli, lähinnä. Putkonen julisti ja vaiensi. Tai yritti ainakin.
Putkoselle porttikielto asiaohjelmiin ja keskustelu jatkukoon!
Kävi soittamassa pelottelupuhelun Seppo Hauta-Aholle ja palasi paskalle suoraan lähetykseen.
Kävi kääntämässä takkia.
kävi ottamassa huikkaa
Tää on ainut asia minkä noin nopeesti ehtii tehdä. Muissa jutuissa kestäis säntillisellä työmiehellä paljon kauemmin. Kunnon työmies pesee aina kädet ennen kuin käy kusella. Nyt ei aika ois riittänyt siihenkään.
Puhui paskaa siinä määrin, että alkoi tulla ulos jo toisestakin päästä.
Huusi kuulemma pöntöllä: Isä Timo, nyt tulee jytky!!!"
Silminnäkijät kertovat Putkosen päästelleen äänekkäitä pieruja vessaan laukatessaan.
Bettina joutui todistamaan Putkosen vessajytkyn suorana twitterissä.
On kyllä sanojensa mukaan nykyään raitis, mutta olisiko konjamiini palannut kuvioihin mukaan? Vähän sellaiselta vaikutti paikalle palaamisen jälkeen. Itse on kyllä selittänyt poistumista selkävaivalla. Tottahan sekin voi olla, suurempi kohu olisi syntynyt särkylääkkenn napsimisesta ruudussa.
Oli kuulemma supissut jollekin studiohenkilölle käyneensä päästämässä vessassa kunnon persujytkyn vapauteen.
Kommentoijille, kokeilkaa tekin joskus päästää paskanne pyttyyn niin tiedätte että se on hajuttomampi ja mukavampi vaihtoehto kuin salihousujen puntti.
PERSUJEN ESIINTYMINEN OHJELMASSA OLI AINUTLAATUISEN TYPERÄÄ KYLLÄ KYSYMYKSESSÄ ON SUOMEN TYPERIN PUOLUE. PETTI ÄÄNESTÄJÄNSÄ TODELLA TÖRKEÄSTI. KYLLÄ TIEDOSSA ON ETTÄ HALLITUSPUOLUEESSA PITÄÄ TEHDÄ KOMPROMISSEJA. MUTTA TOTTA ON ETÄÄ MITKÄÄN PERSUJEN TAVOITTEET EIVÄT OLE TOTEUTUNEET. PUOLUEESSS ON YKSI JA AINUT DIKTAATTORI JOKA PIMITTÄÄ TEKEMISIÄÄN. UHKAILUA JA SYRJIMISTÄ ESIINTYY !!!!
Elekieli ei viitannut selkäkipuun. Tiedän kokemuksesta, ettei tuntia istuta paikallaan ja vain parin minuutin kävely auttaa kipuiluun. Kyllä tuolissa kiemurrellaan aika pian siihen istumisen jälkeen.
Kyllä työmies on paskkansa ansainnut.
Ylen interiööreissä kaikki kyltit on vessassakin vain ruotsiksi
.
"Wiides kolonna Walvoo suomalaisten paskallakäyntejäkin!!!!!1!!!" Ja välittää tiedot länsirajan taakse
http://www.vauva.fi/keskustelu/2431166/hetkinen_putkonen_vs_bettina_sagblo
http://www.vauva.fi/keskustelu/2431239/tyomies_putkonen_voisi_tehda_tutkintapyynnon_bettina_sagblomista
.
Syyttäkää tuolia
http://yle.fi/uutiset/tallainen_on_putkoseen_paineita_kerannyt_panton_s-tuoli/8420908
Juu, ei kyllä erityisemmin vakuuttanut persujen esiintyminen eilen televisiossa. Putkonenkin puhui turhan usein ja turhan painokkaasti samalla jankaten samoja asioita (seitsemättä kertaa yms). Sai sellaisen kuvan, että hän pitää kuulijoitaan jotenkin tyhminä, kun heille pitää niin paatosenomaisesti, jopa närkästyneen näköisenä pauhata ja vielä joitakin asioita moneen kertaan jauhaen.
Nuuskiko kukaan ylen väestä vessan roskista, jos siellä olisi ollut
tuore käyettty vaippa? Haisiko paska ovea avatessa? Mitä sanoo Sågbom?
Työmiehelle tuli istuessa housuun sen verran koville otti tuumas kai on lähettävä veskiin ennekö rupeaa lahkeesta valumaan nii valitti tuolin huonoutta häh muut istu ihan rauhallisesti juontajakin oli ihan lepponen.
Kannattaisi hoitaa nuo eturauhasvaivat, olisi elämä muutenkin paljon parempaa. Nyt sen näkee naamastakin.
Soinin pitäisi heittää Putkonen pois julkisuudesta. Sen vuodatuksia ei kykene kukaan järkevä enää kuuntelemaan.
Putkosen ylimielinen käytös karkottaa kohta viimeiset natsitkin äänestyskopista.
Ettei käyny ottamassa isäTimolta ohjeita vessassa? Kännykkä oli säädetty äänettömälle värinälle ja Soini viestitti hädissään Putkoselle ja tämän piti käydä veskissä kuulemassa tai viestimässä Soinin kaa. Kun tuli veskistä otti selvästi rauhallisemmin. Jotain viestiä sai käytöksestään joltakin kesken lähetyksen.
Hoitaisi mies itsensä kuntoon ennen kuin tulee suoraan lähetykseen. Jos mies ei pysty vajaata tuntia olemaan käymättä vessassa, niin jokin on pielessä.
Putkonen on vanha juoppo, sisuskalut sillä on paskana vaikka viinankäyttö on nykyään hillitympää kuin ennen. Kuset ja paskat voi tulla äkkiä ja se on silloin sekuntipeliä. Miltä se nyt olisi näyttänyt jos suorassa lähetyksessä olisi housuihin laskenut!
Putkoselle tuli kiire kun tuli puhe perussuomalaisten tuomioista. Meni takaosaan kuuntelemaan puhuvatko ne hänen tuomiosta. Kun huomasi että ei puhuttu niin palasi takaisin. Sdudio ohjauksesta vastaava esimies yritti mennä kysymään mistä on kyse, mutta ei kerennyt paikalle. Ohjelmaa jatkettiin normaaleilla rutiineilla.
Luulen että hän oli kirjoittanut käteen kuulakärki kynällä ohjeet Timpan Soinilta, mutta tiukka meno studiossa pakotti hänet hikoilemaan jolloin ohjeet sulivat pois ja hän ei tiennyt vastauksia. Siinä vaiheessa on pakko mennä soittamaan kameran taakse Timpalle. Mutta on se luojan lykky että hänellä ei ole Putinin numeroa vaikka Putinista muutoin kovasti pidänkin, tiedä ikinä mitä helkkaria Suomessa olisi sitten tapahtunut ja mitä jossakin kaukaasian vuorilla, kun he olisivat yhdessä konsultoineet asioita.
Paskanko väliä missä kävi, ei kukaan olisi kaivannut vaikka ei olisi naamaansa enää näyttänyt. Putkoseen ei kannattaisi kenenkään ajatustakaan vaivata.
Samat sanat, paskankos väliä, mitä joku Putkonen tekee, kommunistihan hän on.
Älä nyt, ei se kokonaan Putkosen syytä ole, että on liittynyt väärään puolueeseen, jonka toimijat ovat muita syytteleviä ja nyt jo keskenäänkin sotivia idiootteja ja asiat täysin perseellään.
Ongelma tässä vain on se, että persujen asiat ovat myös valtion asioita. Se pitää korjata.