Maspalomas ja ingles:ravintolasuosituksia

Neutre

Hei!
Otetaan vastaan kohtuuhintaisia ( pääruoka alle 20€ ) ravintolaehdotuksia maspalomaksessa ja inglesissä. Tripadvisorissa on toki noita satoja ravintoloita mut vinkkejä otetaan mieluusti vastaan. Kalaa ja lihaa syöviä ihmisiä olemme.

12

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 18523

      Mcdonalds??

    • Halpaa

      Jalostajan hernekeitto tarjouksesta. Matkalaukkuun mukaan Suomesta. Lusikka mukaan ja tölkki vähäksi aikaa dyyneillä hiekkaan lämpimään.

    • Pöljät

      Miksei voi tulla asiallisia vastauksia!!!

      • pissikset.asialla

        Itse olen joskus kysynyt kohtuuhintaisia lounaspaikkoja (20 euroa on kyllä aika paljon lounaasta) ja saanut samantyyppistä paskaa vastauksiksi. Ei minullakaan ole antaa vastauksia, varsinkin kun olen menossa eri paikkaan Kanarialla. Tripadvisoriin luottaisin enempi kuin tämän palstan pissiksiin maailmanmatkaajiin.


      • Kaikki_on_suhteellista

        Asiallisiin kysymyksiin asialliset vastaukset ;-)


    • LOMAILU

      Suosittelisin Kuparipannua ja Apilaniittyä, viimeksimainitussa myös hyvät tanssit iltaisin. Pärjää hyvin suomen
      kielellä, ja myös kanarialaisia ruokiakin on saatavilla.Hyvää lomaa !!!!!! Nämä Inglesissä.

    • testing2weeks

      Chez Luigi ostoskeskus La Sandia on aika hyvä ja edulliset hinnat,
      tilaus listalta kannattaa selvittää tarjoilijalle, vaihtoehtoja listaan löytyy.

    • 15823

      Kannattasko mennä itse paikalle tutkimaan mistä löytyy suun makuista ruokaa oikealla hinnalla, vaihtoehtoja on. Ja tripadvisorista saa hyviä vinkkejä.

    • Neutre

      Kiitoksia niille, jotka vastasivat asiallisesti ☺️

    • Eimuistanimiä

      Monella on varmaan sama juttu, että lähdetään vaan liikkeelle ja mennään sattumanvaraisesti aina johonkin ravintolaan. Vilkaisee tietysti listoja vähän ennakkoon kadulla. Harvoin tulee syötyä samalla reissulla kahdesti samassa paikassa. Eipä tule seurattua ravintoloiden nimikään. Vähän tulee ravintoloissa pettymyksiä. Halpa sisäfilepihvi ei ole kuitenkaan usein sisäfilettä.

    • Greek Village Inglesissä! Todella hyvää ruokaa ja odotan jo että pääsen ensikuussa sinne syömään :)

    • Mujer54

      Hyviä on Inglesissä monia, juuri tuo Greek Village ja Duke, El Rancho, ChipiChipi...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      50
      2632
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      72
      2229
    3. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      3
      1621
    4. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      49
      1096
    5. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      49
      937
    6. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      278
      931
    7. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      66
      806
    8. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      14
      774
    9. Ikävä edelleen sinua

      Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja
      Ikävä
      19
      739
    10. Sekaisin ihastuksesta

      Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m
      Ikävä
      54
      731
    Aihe