MS tappaa SEISKAN

MSmurhaaja

10

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Totuusontoinen

      Älä puhu paskaa..... Edelleenkin W10 asennuksen pystyy estämään.......

      Osasit lukea vain yhden sanan( ilmeisesti keskittymiskykysi ei riitä lukea artikelia kokonaan..;))..) ja siitä sitten vedät tuollaisen olettamuksen, tosin aika raflaavia ja tarkoitushakuisia tuon mbnetin artikkelit ovat olleet aina.

    • eihän-ne-toimi

      Täyttä hullutustahan se on, koneet joissa 7 toimii aivan hyvin, eivät välttämättä toimi 10:llä ensinkään.

      • ymmärryksesivalikoiva

        Siksi sitä ei ole pakko asentaa. Ne joilla on yhteensopivat laitteet ja ohjelmat voivat asentaa, jos haluavat.


    • Helppoajavaivatonta

      Ei todellakaan kannata vaihtaa hyvää W7. Olen käyttänyt vasta 2v. HP Probook versiota kotikäyttäjänä ja on ongelmaton,nopea ja hyvin toimiva kone ja käyttöj. Norton Security hoitaa,vahtii nykyisin myös levyn eheytyksiä ja puhdistuksia. Toista oli 15v sitten eka Xp kannettava oli huono ja maksoi x 2 sen minkä nykyinen laadukkaampi tuote. Xp jälkeen Vista toimi hyvin 5 vuotta. Android on loistava tabletissa ja kännyköissä. Päivityksiä W7 tulee vielä vuosia,samoin laitevalmistajan tuki tarvittaessa.

    • dcvfdcf

      Pikkasen seiska nopeutuu päivittämällä se kymppiin, ja sitten puhdas asennus perään.

      • ei.ne.toimi

        Jo on mahdollismman hankalaksi tehty. Varsinkin kun Windows-päivitykset ei nykyään toimi ensinkään.


      • rod_bone
        ei.ne.toimi kirjoitti:

        Jo on mahdollismman hankalaksi tehty. Varsinkin kun Windows-päivitykset ei nykyään toimi ensinkään.

        Ja sehän on v***n vale että k******ä on luita. Minulla päivitykset toimivat aivan kuten pitääkin, automaattisesti.


    • Toimii_se

      Toimii ne,,, trolleilla on turha totuutta vääntää muuksi, teidät kyllä tunnistetaan tuputtimiksi

    • Asetuksetoikeinniinsujuu

      Itse voi määrittää miten päivitykset tulee. Minä muutin hiljattain W10 uhan takia niin että WUpdate ilmoittaa vain uusista päivityksistä ja katson ne ennen latausta ja asentamista. Aikaisemmin annoin ladata valmiiksi ja asennus tapahtui sammutus painike vaihtoehdosta sitten mikä on kätevin tapa,eikä häiritse käyttöä. Huono puoli vrt entiseen nyt on että, nettiyhteys täytyy pitää auki latauksen ja asennuksen ajan. Automaattista en ole koskaan käyttänyt. Microsoft on ilmoittainnut että ne W10 päivityksestä ovat valinnaississa päivityksistä mutta silti valon. Asennan koneelleni vain tärkeimmät päivitykset ja hyvin on mennyt. Nykyisin kone ei edes tarkista kovin usein päivityksiä,kerran kuussakin ne julkaistaan.

      • Eijaksaisainaoikolukea

        Korjaus:.. mutta siksi varon.. Ei valon.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      209
      11934
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8228
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      59
      6343
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      177
      5267
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      58
      4990
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      51
      4523
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      119
      4441
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      119
      3946
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      83
      3442
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      55
      1995
    Aihe