Tuli tilattua 4-kanavainen vahvistin ja kohtuu keltanokkana en ole vielä oppinut näemmä tarpeeksi. Vahvistimena toimii Rainbow Dream4.
Eli, vahvistimessa RCA liittimet FRONT:lla ja REAR:illa. Tarvitseeko vahvistin molempiin RCA vastaanottimiin piuhat jotta soittaa toisella puolella olevia kaiutin lähtöjä (FRONT:tia ja REAR:ia)? Ja kaiuttimien kytkennästä sen verran että tarkoitus soittaa kahta erillissarjaa, eli vedänkö vahvistimen REAR:ista ensimmäisen kanavan ja - kaiuttimen vastaaviin napoihin? Toinen kanava samaisesti varmaankin. Ja FRONT:ista sama homma?
Tarvitseeko 4 kanavainen vahvistin 2xRCA?
meifer
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka1073215GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys431177- 831152
Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja531092Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!351032- 67878
- 45867
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39862- 53857
Autolla puuhun
Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn24851