Mielestäni on nerokaista kuunnella SID-musiikkia ja juoda Nobelaneria. Kahvin keitin juttelee eikä ole tylsää. Myöskin nostelen kahvoja, kun välillä vedet katkaistaan. Vandaalit vääntelevät ruuvimeisseilelleillä pesukoneenrumpuja paskaksi ja vaatteet repeävät, sekä polvet kolisevat patteriin.
Vainoharhat iskee ku joku rämpyttää ovikelloa niin pökkään oven puupenkillä, puhuttakaan siittä jos välioven aukaisisi. Ovihyökkääjälle kävisi kalpaten.
Vainoharhat iskee ku joku rämpyttää ovikelloa niin pökkään oven puupenkillä, puhuttakaan siittä jos välioven aukaisisi. Ovihyökkääjälle kävisi kalpaten.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kylmiksen lempimusiikkia on rynnäkkökiväärien laulanta, jota kylmiksen päässä soi aina, kun hän avaa nobetölkin, jolloin hän uppoutuu muistelemaan kunniakkaita urotöitä, joita hän teki 90-luvulla hiukkavaarassa.
Kylmis oli hiukkavaaran historian ansioitunein ja lahjakkain sotilas. Kunnia Kylmikselle!
Ihme, että ouluaiset penikat uskalsivat puhkoa kylmät käden pyörän renkaat. Justiin eliittisotilaaksi valmistunut ja ansioitunut nopea mies.