Kulttuuritalolla. Tapani Kansa lauloi ensimmäisellä jaksolla Äidin pikkupoika, Delilah ja Veikko Nieminen. Väliajan jälkeen Danny, Vicky, Eini, ja Frederik tulivat yhdessä lavalle Tapsa ei ilmestynyt lavalle. Frederik sanoi jotain Dannylle. Kun Eini oli lopettanut yes sir a can boogien, niin Danny sanoi, että Tapsalla jatkuu ruokatunti. Frederik taas vitsaili, että Tapsa oli verhon takana lymyilemässä. Danny sanoi sitten -Tapsa teki elvikset -poistui paikalta!
Meni noin 10 minuuttia, Vicky, Danny, Eini ja Frederik lauloivat yhdessä.
Danny, kun lauloi seitsemän kertaa seitsemän, niin Tapsa tuli lavalle, Katja Lukinin viereen laulamaan kertosäkeistöä, ja kun Danny lopetti, niin heti Tapsa aloitti r.a.k.a.s laulun, ja suunnilleen keskivaiheilla laulua sähköt katkesi.
Ei kuulunut enää mitään. Tapsa oli jonkun aikaa -mitä nyt tapahtui…sitten Tapsa alkoi laulattamaan meitä yleisöä laulun loppuun. Ja jonkun aikaa siinä mietittiin mikä olisi sopiva laulu yhteislauluksi sähköjä odotellessa. Maamme laulu, Tapsan johdolla laulettiin.
Jonka jälkeen Tapsa poistui lavalta, ja ei palannut vaikka Danny, Eini, Vicky ja Frederik yrittivät kurkkia verholle päin missä se Tapsa on. Danny sanoi Tapsalla alkoi taas ruokatunti.
Tapsa ei enää tullut lavalle. Vicky, Eini, Danny ja Frederik lauloivat lopuksi poing poig,poing jonka jälkeen poistuivat lavalta, yleisö taputti heidät takaisin, ja he tulivat Eini sanoi, -Tapsa lähti jo kotiin.
Kulttuuritalon konsertti 31.10
7
180
Vastaukset
- jaahhasss
Mistä moinen oikuttelu ? Eikö Tapsan ego mahtunut lavalle muiden kanssa ?
- Mandola
Kysymyksesi sisälsi jo vastauksen. Yllätys? No ei todellakaan!!!
Lauloiko kaikki siis vaan neljä omaa biisiä siinä konsertissa ( Tapsan biisit oli siis Äidin pikkupoika, Delilah , Veikko Nieminen ja R.A.K.A.S ) vai lauloiko nuo muut vielä useamman oman biisin ?
- Lukemisen_Ymmärtäminen
Siinäpähän Justulle mietittävää sunnuntaipäivän ratoksi!
PS! Tuo sähkökatkos kesken T.Kansan esityksen kruunasi kyllä kaiken. Sähkökin reagoi! :D
- Mandola
Olipa yllätys! No ei todellakaan!!!
- aivoituksia
Oliko Tapsa ihan hyväntuulisen oloinen, vai oliko pahoittanut mielensä jostain, kun ei tullut lopussa takaisin lavalle ?
- AaaDeeHooDee
Tuskinpa olllut mistään mielensä pahoittanut. Nyt oli vain taas sellainen päivä....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1341728- 401648
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa631410- 681305
Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2091144Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi2771097- 701083
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää19958- 74955
Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106888