Haittaako jos olisin helppo

Siis vain sulle. Tai eihän sitä tiedä sitten minkälainen olen, nämä on pelkkiä sanoja, niistä on matkaa tekoihin. Jos olenkin pihtari, jopa sulle.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Toi on nyt vähän huono kun jotenkin jäät miettimään, että mistä mä tykkäisin(tässä asiassa). Epävarma olet.

Äänestä
  • Olen vähän epävarma, koska hän on mulle tärkeä.

    Äänestä

Mistäs sitä vois ikinä tietää, olet mikä olet.

Äänestä

kun mä olen kokoajan sitä miettinytkin että millainen olet. en tiedä osaanko suhtautua kehenkään helppona kun en itse ole mikään prinssi vaan kaikkea muuta. siks on aina häirinnyt se miten mulle flirttaillaan kun ei ne tiedä yhtään millainen olen. tietysti toivon että joku näkis mut ihan sellaisena kuin olen ja kelpuuttais silti mutta se miten siihen pisteeseen pääsis on se dilemma. olen kai aika ristiriitainen hahmo. toisaalta helppous on hyvä merkki sulta/häneltä mutta toisaalta mulla on myös tarve saada sut kaadettua.

Äänestä
  • Sinä puhut ihan liikaa ja aivan vääränlaisia asioita. Sinusta näkee silloin epäaitouden, mitäpä jos kokeilisit aitoutta noihin juttuihisi.

    Äänestä

  • kokeilemisenarvoista kirjoitti:

    Sinä puhut ihan liikaa ja aivan vääränlaisia asioita. Sinusta näkee silloin epäaitouden, mitäpä jos kokeilisit aitoutta noihin juttuihisi.

    no ei mua haittais jos olis helppo. mutta olen pelännyt että multa viedään kaikki mahdollisuudet vaikuttaa itse asioihin. kun on paljon asioita mitä olen halunnut aina tehdä ja saavuttaa mutta ne ovat jääneet minulta paitsi. olen pelännyt olla häviäjä tässä elämässä ja että katkeroituisin kun en koskaan saanut mitään aikaiseksi. silti vaihtaisin kaiken häneen jos se olisi hintana. tämä on karu totuus.

    Äänestä

Tämä on helppo.

Äänestä

Mannekiinit haluaa menestyvän miehen.

Äänestä

Mannekiinit hakee tasoistaan menestyjää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


YouareVIP kirjoitti:

Siis vain sulle. Tai eihän sitä tiedä sitten minkälainen olen, nämä on pelkkiä sanoja, niistä on matkaa tekoihin. Jos olenkin pihtari, jopa sulle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu