Verottulot suoraan turistipakolaisille

PäättäjienPönttöpäät

Vuosikustannus 500 matulle Joutsenon vastaanottokeskuksessa on 443 €/vrk x 365 vrk x 500 matua = 80 847 500.

Yhden matun vuosikustannus veronmaksajille Joutsenon VOK:ssa on 161 695 euroa!
Paljonkos niiltä eläkeläisiltä leikattiinkaan?

Tähän palaa aivan järkyttävä määrä rahaa, sillä näitä vastaanottokeskuksia ja hätäsijoituspaikkoja on yli sata!

Vastaanottokeskuksia perustetaan tiuhantahtiin ja veronmaksajien rahat siirtyvät keinottelijoitten taskuihin. Milloin suomessa aletaan huolehtimaan omista asunnottomista, lapsiperheistä, köyhistä ja eläkeläisistä?
Suomeen hilataan oikein hakemalla näitä varkaita ja elintasoa etsiviä joutosakkia joita ei koskaan saada työllistettyä eivätkä nämä kamelipaskaturistit työtä ole tulleet tekemään tänne maahamme.

3

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PisneksetPakolaisilla

      "Ilta-Sanomat selvitti, mitkä tahot vuokraavat kiinteistöjä turvapaikanhakijoiden vastaanottopalveluihin. Mukaan verorahoin kustannettavaan pakolaisbisnekseen on lähtenyt aiemmissa liiketoimissaan merkittävästi vaurastuneita henkilöitä."

      Järkyttävää että työtätekevä kansa on joutunut pakkomaksajiksi näille keinottelijapaskoille jotka käyttävät pakolaisia hyväkseen näin röyhkeästi.
      Kuinka moni edustaja eduskunnasta mahtaakaan olla mukana tuossa pakolaispisneksessä ei ole ihme ettei mitään jarrua haluta muuttoryntäykseen.
      Itse pääministeri Sipilä aloitti ja nyt siinä on mukana kaikki kermaperseet.

    • HyysäriPirut

      Miksi meille koko ajan valehdellaan näiden maahantunkijoiden kustannuksista?
      Nyt olisi aika herrojen alkaa ilmoitella veronmaksajille mihin ne verorahat oikein menevät ja parempi olisikin että sieltä sanottaisiin totuuttakin.
      Hyysäreille pitää löytyä lakia muuten kansa ottaa lait omiin käsiinsä !

    • kusetetut-köyhät

      Tämähän näkyy olevan koko EU:n kuningasajatus: Tuodaan alueen joka valtioon "pakolaisiksi" väitettyjä, joille rikkaat rahoillaan "järjestää" asunnot, kaikki tarpeet,
      maksajana tietysti veronmaksajat, näin saadaan köyhiltä kusetettua rikkaiden taskuun loputkin pennoset. Tämä, luku- ja kirjoitustaidotonkin, sakki "kotoutetaan ja työllistetään" veronmaksjien rahoilla, köyhienkin veroja pitää nostaa, maksetaan niille halpatyövoimapalkkaa, poljetaaan oman kansankin palkkoja.

      Tähän uppoavien valtavien kulujen takia oman kansan hyvinvointia on pakko leikata ja palvelujen hintoja rutkasti nostaa.

      "Palkkoineen" ne TAAS ostavat rikkaiden yrittäjien valmistamia tuotteita, eli raha "pakolaisbisneksestä" juoksee ökyrikkaiden taskuun ovista ja ikkunoista, sinä maksat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      257
      8870
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      307
      6176
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      66
      1320
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1277
    5. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1091
    6. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      75
      923
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      60
      847
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      43
      758
    9. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      310
      680
    10. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      666
    Aihe