Aliexpress ja vaatteiden tilaaminen.

aliexpresso

Onko kellään kokemusta Aliexpressin vaatteista? Olen ajatellut tilata vaatteita sieltä kun saisi paljon halvemmalla kuin suomesta, miten se tullisysteemi oikein menee kun en ole koskaan ennen tilannut vaatteita ulkomailta? Jääkö vaatteet siis tulliin jos summa ylittää jonkun tietyn rajan ja pitääkö summa maksaa tullissa? Auttakaa tietämätöntä. Ovatko vaatteet ollut minkälaatuisia ja milloin saapui perille?

1

432

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ebayshoppailija

      Hei, itse vasta kuulin kyseisestä kaupasta. Kiinasta on paljon tullut tilattua ebayn kautta, mutta tämä Aliexpress onkin oikea ostosparatiisi. Tässä linkissä on neuvoja.

      http://www.opastaja.com/aliexpress-tilaaminen-ja-kokemuksia/

      Itse tuskailen vasta rekisteröitymisen kanssa. Ei onnistu, herjaa vaan että "Sliding verification failed, please retry". Facebookiin en kuulu enkä tämän takia siihen halua liittyä, jotta sitä kautta tekisin rekisteöinnin. Rekisteröinti pitäisi onnistua muutenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      111
      3607
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      64
      3232
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      434
      2714
    4. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      83
      2533
    5. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      85
      2458
    6. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      42
      2154
    7. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      97
      2113
    8. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      50
      1752
    9. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      22
      1730
    10. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1716
    Aihe