Eli ainakin 300 henkilöä jo olisi maassa

joilla on jonkinlaisia kytköksiä terroristi-järjestöihin, sanoo Supo.

Paljonko on sitten niitä joista Supo ei tiedä mitään?
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Samassa uutisessa kerrottiin myös kantasuomalaisten väkivaltaryhmien uhasta.

Äänestä
  • Täällä jo tappolistaa esiintyi eilen.

    Äänestä

  • Niissä on vähemmän porukkaa kuin noissa mamuissa, ja sitä paitsi niillä on myös sotilas/terrori-koulutus - suomalaisilla ei ole.

    Äänestä

  • vissi.ero kirjoitti:

    Niissä on vähemmän porukkaa kuin noissa mamuissa, ja sitä paitsi niillä on myös sotilas/terrori-koulutus - suomalaisilla ei ole.

    Ainiin, kun ei nämä vastarintaliikkeen rasistiparasiitit saaneet edes inttiä käytyä, kun passitettiin kotio kesken kaiken.

    Äänestä

  • SiisVidduLiketä kirjoitti:

    Ainiin, kun ei nämä vastarintaliikkeen rasistiparasiitit saaneet edes inttiä käytyä, kun passitettiin kotio kesken kaiken.

    Heitä on vaan kourallinen, eli pidätkö niitä suurenpana uhkana kuin noita muslimi-terroristeja.

    Äänestä

  • hyväuskoinen.hölmö kirjoitti:

    Heitä on vaan kourallinen, eli pidätkö niitä suurenpana uhkana kuin noita muslimi-terroristeja.

    Pidän koska heistä on ollut enemmän uhkaa suomalaisille toistaiseksi.

    Äänestä

  • hölömölömölö kirjoitti:

    Pidän koska heistä on ollut enemmän uhkaa suomalaisille toistaiseksi.

    Minkälaista uhkaa, tietääkseni äärioikeisto ja äärivasurit ovat lähinnä ottaneet keskenään yhteen.

    Äänestä

  • Jep.

    Äänestä

  • höpötihööhöhö kirjoitti:

    Minkälaista uhkaa, tietääkseni äärioikeisto ja äärivasurit ovat lähinnä ottaneet keskenään yhteen.

    Nimenomaan, keskinäistä kahinointia vaan, eikä paljon sitäkään.

    Äänestä

Äsken kuulin Facessa, kun yhden tutun kaveri kertoi, että Suomessa ja Euroopassa ei ole yhtään terroristia. Eikö olekin helpottava tieto, kun se on nyt näin vielä todeksikin todettu.

Ainakin samasta luotettavasta lähteestä ovat tulleet uutiset "Somalien kultahampaat", "Joutsenon henkirikos mamujen tekosia", "Kajaanin pahoinpitely", "Oulun joukkoraiskaus", "Helsinki-Vantaan raiskaus" jne. eli kyllä voitte olla huoleti ja jakaa tätä tietoa. Suomessa ja Euroopassa ei ole yhtään terroristia! Internetissä oli eli se on TOTTA!

Valtamedia ja SUPO-peittelee totuutta! Facebook yhden tutun kaveri puhuu totta. Mitä sanoo MVP-lehti? Saako tästä jutun?

Lähde: Facebook - yhden tutun kaveri

Äänestä

Supo puhuu muslimeista, mutta välttää muslimi-sanan käyttöä.

Ja kyllä ainakin minä ole paljon enemmän huolissani noista mamu-terroristeista, kuin kourallisesta suomalaisia ääriaineksia.

Äänestä
  • Niin, eihän kantasuomalaisen heittämä polttopullo ole vaarallinen? Eihän? Ainakaan niille taloille jotka ovat vastaanottokeskusten vieressä? Ja niille lapsille, jotka ovat sisällä?

    Äänestä

  • Eisyytähuoleen kirjoitti:

    Niin, eihän kantasuomalaisen heittämä polttopullo ole vaarallinen? Eihän? Ainakaan niille taloille jotka ovat vastaanottokeskusten vieressä? Ja niille lapsille, jotka ovat sisällä?

    Ihmisiä ei ole vahingoittunut.

    Mutta mietippä sitä että Suomessa on nyt satoja muslimiterroristeja, ja mitä he ovat kenties tehneet tai tulevat tekemään täällä.

    Äänestä

Jäitä hattuun nyt! Turha pelotella ihmisiä yhtään enempää kuin on tarvis. Ihan sama olisi pelotella vaikka auton alle jäämisellä ja itse asiassa se on paljon todennäköisempää kuin joutua terrorin uhriksi.

Äänestä
  • Näin juuri.

    Äänestä

  • Kaikkein vaarallisimpia, pelottavimpia ja uhkaavimpia ovat suomalaiset "terroristit"! Heidän takiaan mamuja on vahdittava 24h/vrk. Mikä meistä onkin näin arvaamattomia tehnyt? Miksi kaikki paha ja syyt ovatkin meissä, jotka haluaisimme elää rauhassa omassa maassamme ilman näitä kutsumattomia vieraita, jotka voivat halutessaan suistaa maamme kauas menneisyyteen.

    Äänestä

  • vika.meissä kirjoitti:

    Kaikkein vaarallisimpia, pelottavimpia ja uhkaavimpia ovat suomalaiset "terroristit"! Heidän takiaan mamuja on vahdittava 24h/vrk. Mikä meistä onkin näin arvaamattomia tehnyt? Miksi kaikki paha ja syyt ovatkin meissä, jotka haluaisimme elää rauhassa omassa maassamme ilman näitä kutsumattomia vieraita, jotka voivat halutessaan suistaa maamme kauas menneisyyteen.

    Muutama kymmenen tuhatta ei suista Suomea yhtään mihinkään. Huolehditaan sitten kun on sen aika. Ilmeisesti se aika ei vielä ole, koska kaikki on edelleen kovin rauhallista. Kuten aiemmin jo totesin. Jäitä hattuun, koska turha tehdä asioista ongelmia ennen kuin ne sitä ovat. Ihan oikeasti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paska.juttu kirjoitti:

joilla on jonkinlaisia kytköksiä terroristi-järjestöihin, sanoo Supo.

Paljonko on sitten niitä joista Supo ei tiedä mitään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu