paroonin lapset

sukuja

Onko tietoa paroonin jälkipolvista ,niitä on kai useita?

10

1854

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • louhilinna

      Eiköhän googlesta löydy tietoa haulla Parkanon Paroonista jos ehdit vilkaiemaan,on sen verran Parkanosa tunnettu.

    • sukuja

      Oikeat jälkipolvet kyllä löytyy....mutta aviottomat?

    • 123456789012

      Paroonilla oli 3 lasta. 2 tyttöä ja poika. Tytöthän olivat jollainlailla jälkeenjääneitä. Poika oli normaali, mutta kuoli jenkeissä jäätyään auton alle 20-30 lukujen vaihteessa. Kaikki Paroonin lapset kuolivat lapsettomina. Oliko Paroonilla sitten avioliiton ulkopuolelta lapsia, on hämärän peitossa, toki semmoisia aikoinaan huhuttiin olevan kyllä.

      • sukuja

        Kyllä ON poika jota parooni kävi katsomassa hämeenkyrössä,ja hänen lapsiaan.Antoi kuvansakin hänelle. Siksi kyselenkiin onko sukulaisia parkanossa.
        Avioliitossa syntyneet kyllä tiedetään.. huhut julki..


    • Anonyymi

      Olisi mukava nähdä

    • Anonyymi

      Pilli Leena on yksi heistä.

    • Anonyymi

      Oli kyllä

    • Anonyymi

      Sen äijän muistoa ei kannata juurikaan vaalia. Täysi mulkkuhan se oli köyhempää väkeä kohtaan. Jotkut tämän Paronin ylistäjät ovat kertoneet tämän pösilön jekuista ja metkuista. Se ukko kiusasi tahallaan ihmisiä. Itse ei sietänyt yhtään leikkiä kyllä. Täys paskaan se oli alusta loppuun. Tiedän asian, kun äitini näistä kertoi. Hänelle taas hänen vanhempansa. Eli vaarillani ja iso vaarillani äidin puolelta oli ikäviä kokemuksia tuosta mulkusta ihan tarpeeksi. Eikä sitä äijää kukaan tavallisista kehunut. Kustaan sillä päässä oli. Kyllähän se jälkikasvustakin näki. Denegeroitunutta sukua niin Paroni, kuin hänen akkansa myös.

    • Anonyymi

      Ja nyt on niin ihania saman näköisiä niin kivoja ja mukavia että oikein sitte siinä

      • Anonyymi

        Viittaat ilmeisesti Kihniön ”kivoihin” lahkolaisiin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      57
      4604
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      154
      4218
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3852
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      125
      3810
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      47
      3644
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      78
      3464
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      98
      3031
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2875
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2706
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2414
    Aihe