Unohtakaa nuo uudet muotilajit hainyrkkeilyt ja kukkotappelut. Karate on edelleen voittamaton!
https://www.youtube.com/watch?v=sbHlg1MqrxU
Karate on yhä ykkönen
8
292
Vastaukset 8
- LLKarade
Pääasia, että liikkuu. Liike on lääke. Moni noidenkin ikäisistä vaan makailee sohvalla ja katselee youtube-videoita.
- boksari
Oliko tää pilailumielessä esitetty. Järkyttävää sohimista, johon pystyy kuka tahansa katutappelija, ollen tosin huomattavasti tehokkaampi. Oliko nää todellakin mustan vyön karatekoita.
Kyllä tulisi kadulla noille joka ukolle niin turpaan, että eivät puhuisi karatesta enää mitään. - a.j.o
Olipa kyseessä sitten karate, sovellettu judo, uinti tai mikä laji tahansa, minusta on hyvä että myös kehitysvammaisille tarjotaan liikuntamahdollisuuksia.
En enää löydä linkkiä netissä olleeseen juttuun, jossa kerrottiin minkä seuran tilaisuudesta tällä videolla oli oikeasti kysymys. Muistelen, että kyseessä oli vyökoetilaisuus.
Harmi, että joku on tehnyt pilailuvideon kehitysvammaisten kustannuksella.- joopajoojoojoo
Proof or it didn't happen.
- Hanslundgreeni
No näin yhden pääkaupunkiseudun seuran videon jossa oli mustien vöiden "sparrausta", ei kyllä vakuuttanut-ehkä se käy jonkinlaisesta kuntoliikunnasta.
- ThatIsTrue
Voi helvetti minkänäköistä touhua :D : D : D On varaa sanoa eri lajeja koko ikäni harrastaneena.Tollaiset pellet menee kusemalla nurin.
- Oikeasandan
Ensinnäkin kyseessä on taekwondokoulu ja varmastikin maailman huonoin sellainen. Mustia vöitä saa kaupasta pojat.
- Monta_vyötä
Mulla on ruskeeki vyö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 951596
- 721254
- 901222
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois2761005- 95929
- 40904
- 49777
- 80775
- 55753
- 45695