Sveitsi kaipaa kipeästi tuottavuuloikkaa

Muuten maan on nuilla keskipalkoilla pian täysin konkurssissa: http://www.iltalehti.fi/tyoelama/2015110420607409_tb.shtml
Eikö Suomi voisi auttaa Sveitsiä pulassa ja laittaa Sipilän jussin antamaan hyviä neuvoja
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Sveitsi voi kokeilla Suomen tuottavuusloikkaa: keskustan tuottavuusohjelmaa eli hallitus voisi myydä tuottavuusohjelman lisenssin Sveitsille. Tuottavuusohjelmalla eli massiivisilla irtisanomisilla Sveitsi saisi "taloutensa vakaaksi", kuten Suomikin sai...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuottavuusharppaus kirjoitti:

Muuten maan on nuilla keskipalkoilla pian täysin konkurssissa: http://www.iltalehti.fi/tyoelama/2015110420607409_tb.shtml
Eikö Suomi voisi auttaa Sveitsiä pulassa ja laittaa Sipilän jussin antamaan hyviä neuvoja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu