Kysin parkkihalli

Kun ajatte parkkihalliin autonne, katsokaa viereiset autot ja ottakaa rekisterinumerot ylös.
Maanantai-iltapäivänä pölhö ajoi autooni ison lommon. Olipa yllätys kun palasin sairaalasta autolle. Siellä ajetaan miten sattuu ja hävitään kiireesti paikalta.
Kallis parkkeeraus tuli siitä käynnistä.
8178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Savolaiset siellä..

Äänestä
  • tanan pölhö, mikä tuollaasta tekkee.

    Äänestä

Tuokin parkkihalli on suunnittelun kukkanen. Mahdollisemman epäkäytännöllinen.

Äänestä

Eikö Häkämiehen kamerat riittäneet parkkihalliin asti ?

Äänestä

Sitähän ei tiedä mille parkkipaikalle se törttö sattuu, kaikilla parkkipaikoilla pitäisi oikeastaan ottaa viereisten autojen rekisteritunnukset ylös jos sille tielle pitää lähteä.
Muutaman kerran olen pysäköinyt itsekin sinne kysin pyöreään koppiin enkä ole huomannut sitä mitenkään erityisen vaikeaksi paikaksi muihin parkkipaikkoihin verrattuna.

Äänestä
  • Poliisisetä oli sanonut , että aina pitää tarkkailla kuka parkkeeraa viereesi. Mitä se tuolla kysin hallissa merkitsee. Sisällä ollaan kauan ja siinä ajassa niitä autoja tulee ja menee.
    Onko siellä hallissa kamerat ? Kyllä se veetuttaa jos joku telaa auton sillä aikaa, kun käyt sairaalan puolella.

    Äänestä

  • Milloinkaan en ole ottanut ylös viereisten autojen rekisteritunnuksia. Joskus on autokamera tuulilasilla jolloin rekkarit tietysti näkyy mutta läheskään aina en sitäkään pidä mukana.
    Jos joku kolhii eikä syyllistä löydy, joutunee käyttämään autovakuutuksen ilkivaltavakuutusta tms. korjauskuluihin. Tietysti vakuutus vaatinee että on soitettu poliisille ja varmaan rikosilmoituksen teon vaatii myös? Onhan se rikos vaurioittaa toisen huomattavan arvokasta omaisuutta ja jättää asia korvaamatta ja selvittämättä.

    Äänestä

Mene bussilla niin ei kolhita.Keräsin rekkareita joskus lapsena mutta viimevuosina se on jäänyt pois harrastuksista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näkikökukaan kirjoitti:

Kun ajatte parkkihalliin autonne, katsokaa viereiset autot ja ottakaa rekisterinumerot ylös.
Maanantai-iltapäivänä pölhö ajoi autooni ison lommon. Olipa yllätys kun palasin sairaalasta autolle. Siellä ajetaan miten sattuu ja hävitään kiireesti paikalta.
Kallis parkkeeraus tuli siitä käynnistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu