Valhe Jarmo vielä vikisee tempauksesta.
Jarmo on TEMMATTU!
3
106
Vastaukset
- KaikkiTotta
..onkho jharmo temmatu?
Jospa -jarmo- onkin ainoastaan lähtenyt vastaanottamaan Inarista Turkuun valuvaa profeettaa!
Päivitys 12.4.2014: UUSIA TARKKOJA TIETOJA TULEVASTA PROFEETASTA ELI SÄKKIPUKUISESTA TODISTAJASTA!!! Hänen nimensä on Ari, hän asuu jossain Iranissa päin ja hänellä on harmaat silmät, harmaa parta ja hiukset ja hän on lyhyentanakka.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Pelästyssanoma kertoo:
Sanoma sisälsi erään tuntemani henkilön tulevaksi profeetaksi. Hänen persoonansa ja taustansa on aivan kuin nenä päähän tuohon tehtävään mutta muuten en aluksi uskonut. Mutta kun asia nyt vain on niin... että hän se on!
Säkkipukuinen todistaja Hänen nimensä on Ari ja hän aloittaa työnsä Inarin kunnan alueelta, sieltä jostain? En tiedä sitä sen paremmin... En tiedä missä hän asuukaan, mutta sen tiedän että hän on erakkoluonne ja viihtyy erämaassa pitkiä aikoja.
Herätys ei siis kerta kaikkiaan voi lähteä mistään muualta kuin Inarin kunnan alueelta. Kyllä hän sieltä sitten saapuu Turkuun, jossa alkaa valtava herätys! Hänen ympärilleen kasvaa sanajulistajien armeija, vaikka heistä vain 12 itse profeetta mukaan luettuna ovat herätyksen kärki ja henki, joka kaikilla on sama.
No millainen profeetta sitten voi olla? Säkkipukuinenko, vai valtavat salit täyttävä langattomalla mikrofonilla estradilla "geegoileva" julkkis, vai tavallisiin vaatteisiin pukeutuva ja tavallisesta tavallisin mutta nöyrimmistä nöyrin ja astioista halvin suunnatonta surua rinnassaan kärsinyt riutunut mies, jonka katumus Jumalaa ja lähimpiään kohtaan on kestämätön? Sellainen on tuo suuri profeetta, hän ei ole omissa silmissään yhtään mitään enää. Ette voi nöyrempää ihmissielua enää löytää, kuin hän on ja siksi hän on se profeetta.
Ari (....) = juutalainen nimi Ari tarkoittaa 'leijonaa'
Pohjolan profeetta on alunperin syntyjään osuvasti vieläpä Pohjanmaalta.
Israeliin nousee profeetta ja Suomeen nousee profeetta, jossa he yhdessä muodostavat tuon kaksikon josta ilmestyskirja on puhunut. He ovat ne säkkipukuiset todistajat ja siksi heistä on puhuttava varoen.
Kaikki olennainen on tullut jo sanotuksi, joten taitaa olla aika päästää harmaasilmäinen, harmaapäinen ja partainen lyhyentanakka profeetta itse kertomaan mistä tulee ja minne menee. - kasnäin-
up!
- javielä
tämäkin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen
Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o1953807Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa
taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta812076Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen
Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin822013Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?
Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva481946Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.
Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.821886Ähtärin päättäjät
Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b621603Oletko tosiaan niin
matalalla älykkyydellä varustettu että et tajua miten sua vedätetään? Kun susta ei tykätä.1421066Arkkipiispa Tapio Luoma sanoo olevansa syvästi huolissaan lisääntyvästä rasismista ja islamofobiasta
Tarvitsemme ymmärrystä ja uskontojen lukutaitoa erilaisia perinteitä kohtaan. Rauhallinen rinnakkaiselo ja toinen toisem276966- 67894
Oikea mies ei katoa elämästä silloin
Kun on vaikeaa. Väärä mies pysyy elämässä niin kauan kun aurinko paistaa ja on mukavaa. Mutta kuka jää elämään silloi98836