Miten saan windows 7 home premium lisenssin takaisin? Tarra on revennyt koneen kyljestä. Mistä saan ladattua product key finderin turvallisesti? Vai joudunko soittamaan microsoftille?
windows 7 home premium product key tarra revennyt.
17
433
Vastaukset
- mutkatsuoriksi
Windowsin kanssa säätäessä on kaikenlaista turhaa mutkaa matkassa. Ubuntun kanssa tuollaisesta ei ole harmia.
http://www.ubuntu.com/download/desktop - vekkuli34
tuoltako saan siis ladattua sen "product key finder"?
- lopullinen_ratkaisu
Tuon lataamisen jälkeen ei tarvita enää "product key findereita".
- esim_speccyllä
Speccy näyttää käyttiksen product key numeron. (käyttöjärjestelmä > sarjanumero kohdassa).
http://www.download.fi/jarjestelma/jarjestelman_tiedot/speccy.cfm#ohjelman_kuvaus - 890481430941
Kannattaisi pitää omaisuudestaan parempaa huolta. Ei kannata luottaa siihen, että se tarra kestää ikuisesti, ottaa sen tuoteavaimen ylöäs johonkin parempaan talteen ajoissa,
Eikös se löydy Windowssin rekisteristä.. Win 8 avain taitaa olla Biossissa.
Et välttämättä tarvitse... sen kun päivität sen Windows 7:n Windows 10:n ja käytät Windows 10 lisenssiä.
Tallenna koodi .vbs päätteellä ja suorita
Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell")
MsgBox ConvertToKey(WshShell.RegRead("HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId"))
Function ConvertToKey(Key)
Const KeyOffset = 52
i = 28
Chars = "BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789"
Do
Cur = 0
x = 14
Do
Cur = Cur * 256
Cur = Key(x KeyOffset) Cur
Key(x KeyOffset) = (Cur \ 24) And 255
Cur = Cur Mod 24
x = x -1
Loop While x >= 0
i = i -1
KeyOutput = Mid(Chars, Cur 1, 1) & KeyOutput
If (((29 - i) Mod 6) = 0) And (i <> -1) Then
i = i -1
KeyOutput = "-" & KeyOutput
End If
Loop While i >= 0
ConvertToKey = KeyOutput
End Function- opettele_ohjelmoimaan
Onpa vaikeaa säätämistä aina tuon windowsin kanssa.
- läöqlöäqläöqläöqläö
opettele_ohjelmoimaan kirjoitti:
Onpa vaikeaa säätämistä aina tuon windowsin kanssa.
Paitsi ettei tuota tarvitse käyttää, helpompi tapa on jo kerrottu. Toki noinkin voi tehdä, jos ihan välttämättä haluaa.
- Kyttälä
läöqlöäqläöqläöqläö kirjoitti:
Paitsi ettei tuota tarvitse käyttää, helpompi tapa on jo kerrottu. Toki noinkin voi tehdä, jos ihan välttämättä haluaa.
Ainakaan tuo vbs koodi ei sisällä haitakkeita kuten useimmat key finderit
- buzbauzbuazbuabzubau
Kyttälä kirjoitti:
Ainakaan tuo vbs koodi ei sisällä haitakkeita kuten useimmat key finderit
Ei niin. Mutta Speccy ei sisällä haitakkeita ja on tavikselle helppo käyttää.
- Helppoa_kuin_heinänteko
Googlaa: product key finder
Tulee useampi vaihtoehto.- suosituksesi_paska
... useampi vaihtoehto, joista osa on haittaohjelmia...
- jelly.bean.key.finder
Jelly bean key finder on helppokäyttöinen ja toimii Win 7 kanssa.
- ei_puhdas
Sisältää haittaohjelman.
- jelly.bean.key.finder
ei_puhdas kirjoitti:
Sisältää haittaohjelman.
Tietenkin ohjelma joka urkkii product keyn voidaan tulkita haittaohjelmaksi.
Jos sisältääkin niin saahan sen aina pois.
http://alternativeto.net/discussions/applications/12725/now-includes-malware/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222247Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739450Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297440Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3296631Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796291SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805914Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344936HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1074591Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm974339"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153780