Jos kaikki olisivat yhtä rasistisia ja vihaisia kuin nämä jotkut tyypit täällä ja rajat olisivat tiukasti kiinni, mikä olisi se ryhmä joka kohtaisi sen vihan? Naiset, lapset, vammaiset? Köyhät, rikkaat, punatukkaiset? Ja olisiko elämä jotenkin parempaa?
Jos jokaikinen suomalainen olisi rasisti
tulivaanmieleen
1591
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Paljon parempaa jos täällä ei olisi irakilaisapinoita
Siellähän olisit sitten yksin Kihniön kotiteollisuuskoululla. Miksi yleensäkin olet mennyt sinne jos pidät turvapaikanhakijoita apinoina?
Kuulostat jotenkin hassulta, onko sinulla kaikki hyvin?
nuo mainitsemasi ovat suomalaisia. parta poikia elintaso surffareita emme elätä
painukoot-vittuun kommentille:
Dont´t worry, kyllä se siitä. Eihän kaikkea voi aina kerralla jummärtää.
Taisi vähän mennä yli hilseen :D
Aina ei voi voittaa, mutta hyvänä kakkosenakin voi pärjätä elämässä.
Mikä on juttusi pointti...??Oikeat rehdit Suomalaiset ei halua tänne partajeesuksia ymv,kukaan meistä väittämistäsi rasisteista ei ole kohdentanut vihaansa Suomalaisia kohtaan.!!!Mene vastaanotto keskukseen puhumaan mielipiteitäs jne kyllä ne lapsukaiset sua kuuntelee
aanghtr54 -kommentille: ketä kiinnostaa sun hassut itkut jostain partajeesuksista,
sinunhan sinne pitäisi mennä kertomaan tulkin avulla syysi tuohon vinkumiseesi ja sitten kuunnella, ja kuunnella ja keskustella kun olet siihen valmis.
Tunnetko olevasi pohjasakkaa vai mitä pelkäät?
Suvakki mä en pelkää ketään vaan ajattelen lapsia,naisia ja heikompia..!!Ne on partajeesuksien kanssa helisemässä,tietty asut perä mettillä siellä niin et tiedä nyky suomen menosta...Kirjoota nimelläs niin loppuu tuo vinkuminen
Kerropa sinä missä asut ja mitä haittapuolia olet nyt nähnyt? Minä asun ja työskentelen paikassa jossa on ollut maahanmuuttajia jo 70-luvulta asti vai tulivatko chileläiset jo 60-luvulla? Ihan samanlaista sivistymättömien älämölöä on ollut aina kun isompi joukko pakolaisia on tullut maahan mutta antaa älyttömien ölistä kun minkäänlaista empatiaa ei löydy. Lasken tuollaiset mölisijät vähän kehitysvammaisiksi.
Pointtini oli että kuka oli pohjasakkaa ennen pakolaisia. Romanit, ryssät, köyhät, alkoholistit, juutalaiset, kommarit. Pohjasakka pitää aina olla jotta jotkut voivat tuntea itsensä paremmiksi. Nimenomaan tuntea, he eivät todellisuudessa ole parempia kuin kukaan muukaan.
Rajat tulevat vastaan Suomessakin kohta. Ruotsi on jo romahtanut taakan alle, ja nyt siellä itku kurkussa anellaan muita maita vastaanottamaan ylimääräisiä pakolaisia. Suomeen tulee nytki yli 2000 henkeä viikossa, joka on aivan kriittisellä pisteellä oleva määrä. Nyt on pelättävissä valtavaa lisäystä, eli jopa 30 000-40 000 pakolaista lisää tuohon määrään mitä muutenkin tulee. Varmaan jokainen käsittää, että silloin ollaan kusessa kirjaimellisesti. Järkyttävin skenaario on jopa 100 000 pakolaista vuoden loppuun mennessä Suomeen. En usko, että hyysäreilläkään on kivaa sitten enää.
Ei tässä ole kivaa kenelläkään, ei pakolaisilla eikä vastaanottajamailla. En ymmärrä kuitenkaan sanaa hyysäri. Mikä on mielestäsi vastakohta hyysärille ja mitä he ovat saaneet aikaan jotta pakolaistulva laantuisi? Onko hyysäri ihminen joka ei heittele polttopulloja ja säikyttele pikkulapsia eli 99.99% Suomen kansasta?
Ovatko nämä ihmiset vastakohta tuolle hyysärille?
http://vihamuki.tumblr.com/
"Mielenvikaisia tautisia paskoja kaikki"
"Luotia otsaan "
loppulähestyy 6.11.2015 15:34 kommentin esittäjä on vastannut aloittajan kysymykseen älykkään monisanaisesti ja tyhjentävästi, tuoden todella valovoimaisesti esiin ne ryhmät jotka meidän hampaissamme olisivat jos olisimme aloituksessa mainitunlaisia ja rajat tiukasti kiinni.
Rikosseuraamuslaitoksen tilastojen valossa suomessa on osattu inhota ja vihata suomessa eläviä ihmisiä jo ennen maahanmuuttoa ja pakolaisten tuloa.
Tai sitten vankiloissa on ollut ilman syytä ihmisiä vuosikymmenien ajan. Jotenkin vaan tuntuu että myös suomalainen syrjii aina jotakin ihmisryhmää osoittaaksen miten hyvä itse on.
Viitekommentin esittäjä vaikuttaa tyyppiesimerkiltä, joka ei rakenna mitään vaan yrittää luoda epätietoisuutta lukijoissaan. Ketä se toiminta sitten palveleekaan.