Kyllä saa!

Velallinen2007

Minulle myönnettiin tänään kotivakuutus Pohjolalta vaikka luottotiedot on menneet jo -07 ja edelleen kaikki velat maksamatta. Minulle auttoi se että kerroin avoimesti mistä ne on menneet ja kuinka olen asioitani hoitanut. Kaikki muut vakuutusyhtiöt hylkäsivät hakemukseni!

3

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokemus62

      Kyllähän ne vakuutuksen myöntää voivat, koska kelpaahan niille raha. Älä kuitenkaan odota saavasi sieltä mitään korvauksia, jos joku vahinko sattuu. Pohjola ei todellakaan korvaa mitään, vaan on oikea vakuutusmafia.

    • karvaskokemus

      Käytännössä se tarkoittaa sitä, että sinulla on nimellinen kotivakuutus, joka ei tosipaikan tulleen korvaa mitään. Se on helppoa tyrkyttää sellaista vakuutusta josta vahingon sattuessa ei saa mitään. Vakuutusmaksut Pohjolalle kyllä kelpaa.

    • Velallinen2007

      Kölvet! Sanoivat vaan että olen koneiston kuluva osa, ja ettei niitä korvata - mitä vittua? Pyllyni kutisee ja tarvitsen pepanttirahaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      97
      4193
    2. 77
      3459
    3. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3074
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      81
      2539
    5. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2356
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      206
      2141
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2071
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      870
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      73
      801
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      776
    Aihe