Jos hallitus hajoo, Sipilä jos haluaa SDP:n hallitukseen ==> Sipilän täytyy vaatia uudet vaalit==> se olisikin sitten PS:lle mainio tilanne... Soini ei menisi läpi enää edes kansanedustajaksi. Sampo Terholla ei olisi edes teoreettisia mahdollisuuksia mennä läpi. Tästä tulisi upea tarina...toivotaan uusia vaaleja!!!
Toisaalta ei taida Sipilä päästää SDP:ä hallitukseen sillä silloin romuttuisi kaikki pakkolait jotka sortaa duunareita. Ne hyväksyy vain PS , Kesk ja KOK.
Toisaalta ei taida Sipilä päästää SDP:ä hallitukseen sillä silloin romuttuisi kaikki pakkolait jotka sortaa duunareita. Ne hyväksyy vain PS , Kesk ja KOK.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Pese suusi ja valmistaudu uusiin anteritunnusteluihin jos meinaat lipoa hallitukseen!
Joko Soinin kantti pettää tänä yönä !
Ja uudestisyntyy sotekriittiseksi.
HÖHÖHÖÖHHÖÖÖ nauri on jo ajat sitten kadonnut , se on merkki jotta vierasta sikaa viedään, on todella takijaispuolue nyt hallituksessa , ei noin monta ministeriä voisi olla tuollaisesta takiaispuolueesta.
Takiainen ja takin kääntäminen samassa puolueessa ja vielä hallituksessa on tämä ennen kuulumatonta.
Pettääkö sionisti Soinin voimat ?
Jengi pysyy kasassa.