Mitä tämä sipilä vatuloi taas

mouhojenpulue

Päätös piti olla aamulla ja nyt on jo ilta,mikä tämä lurkki on miehiään?

Ei vaan ole kataisen tasoinen hörhö?eli pitkittää jopa ensi yön yli,siloin se olisi huijari maan petturi.

Keskustalaiset kantakaa se pellolle koko mouho.

9

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Siionomit

      Vatuloi Suomen EU holhoukseen ja saa palkkioviran , samoin kuin Katainenkin sai.

      Soini joutuu ojasta allikkoon , ja sekoaa täydellisesti.

      Sauli ootteli koko pitkän päivän arvovaltaista vierasta, hän ei suvainnut lupauksestaan huolimatta tulla ja vajaat viisi tuntia on lauantaihin ja silloin kokoomus päättää että he ovat hallituskelpoisia edelleenkin, mutta ovatko PS Keskusta ?

      Sipilä ja Soini löivät kättäpäälle ettei Kreikkaa enää lainoiteta ennen vaaleja ja Stubbi , katseli ihmeissään ja nyt Stubbi taas katselee petosta ihmeissään.

      Soini on menettänyt täydellisesti kansan luottamuksen ja puhuu luottamuskriisistä SSS hallituksessa, tuo puhe tuli kylläkin kuin penkinalta ja sellainen se onkin.

      Sipilä on ollut arvoitus ja on osoittautunut tunneköyhäksi , laskelmoivaksi , omanedun tavoittelijaksi ja toisien vaihtoehtojen tyrmääjäksi ja aliarvioivaksi , on kuin olisi diktaattori demokratiassa , - ei näytä ymmärtävän kansanvallasta juuri mitään hän olettaa että valta ja valtuutus kansalta antaa täydet oikeudet pelata pelinpolitiikkaa uhkapelinä koko kansan poliittisen luottamus pelipanoksena ja sen horjuttua hän olettaa jotta diktaattorin valta on hänellä rajaton.
      Tämä ei sovi pienen vähäväkisen kansan johtajuuteen ,- ei sovi uhkapeli vähäväkisten varoilla.

      • 744RRR

        Hieno kommentti johon on helppo yhtyä.


    • gzaaaa

      Psykopaatti ei halua menettää vsltaansa, vaatii varmaan poikkeuslain esikuvansa mukaan.

    • EnYmmärräTätä

      Mitä nämä puolueet olivat sote asiasta mieltä hallitusneuvotteluissa? Eikös koko asia olis pitäny olla selvä jo silloin että mitä mieltä kukakin on? En tajua mitä nyt veivataan...

      • Kaikki eduskuntapuolueet olivat jo viime vaalikauden lopulla yksimielisiä viiden sotealueen mallista. Sitä oli tarkoitus vain hienosäätää, jotta se olisi kaikilta osin perustuslain mukainen.

        Vaan kepupa aloitti taas perinteisen iltalypsynsä ja yrittääkin koplata soteen vanhaa 90-luvulla Esko Ahon johdolla kehittelemäänsä maakuntahimmeliä uusine palkkiovirkoineen.


    • Vanha sanonta: ”Mihinkäs kepu karvoistaan pääsisi”.

    • Öcöcmf20

      Sipilä on harvinaisen vittumainen ja tyhmä mies.

    • malttia

      Malttia.

      • Dxx

        Sipilä on mulkku.Ei siinä mikään maltti auta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      20
      5313
    2. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      50
      1371
    3. Grilli lopettaa?

      Pitääkö huhu paikkaansa että grilli lopettaa lähiaikoina?
      Suomussalmi
      11
      807
    4. Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?

      Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️
      Ikävä
      58
      778
    5. Pitääkö luovuttaa?

      Sano nyt edes jotain 👾
      Ikävä
      46
      752
    6. Mitä teet nainen

      Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,
      Ikävä
      52
      747
    7. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      46
      744
    8. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      49
      736
    9. Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa

      Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      725
    10. Onko oikein? Kaikki naiset "jäivät rannalle" Maajussille morsian -pääsarjasta - He ovat mukana!

      JES, Maajussille morsian starttaa ja tiedossa on tuttuun tyyliin kaksi eri ohjelmaa: Maajussille morsian ja Maajussille
      Maajussille morsian
      8
      724
    Aihe