atlantic ei mistään kotoisin
Pieksämäen parhaat pizzat, mistä?
hmmmmmmmmm
151565
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Karvaroiskeläppiä ei enää kukaan syö, koska ne edustaa mennyttä maailmaa.
Jätkät ravaa jatkuvasti tupakalla ja vessassa eikä keittiöstä kuulu juoksevan veden kohinaa kuin käsiä pestäisi. Kun niitä lihoja nostelee parilaan voisi edes käyttää kumihanskoja.
Onpa itekkin joskus löytänyt näiden turkkilaisten vai mitä lie kansallisuutta olevasta pitsasta kiharan karvan, eipä tienny oliko alapään vai yläpään karva. Pitsa jäi syömättä.
Ei oo pitsaa karvoihin katsominen, mitä karva haittaa?
niitä olen aina etsinyt pitsasta
Äiti leipoo parhaan pizzan kun pääsen vankilasta lomille!
t:Frank Mikael.A,,,,,,,
ja moni muu
sieltä tahiniemen italialaisesta saa kyllä oikeasti parhaat pizzat. mutta ovat kalliimpia.
muuten suosisin oliivia.
Pizzeria Familiassa olen käynyt ja ei ole vatsa reistaillut.
Jos haluat parhaat pitsat ja kebabit pieksämäellä niin ainut oikea osoite on : Lampolahdenkatu 6.. OMERT FAMILIA, ja ei muuten ole mitä karvakäsi ruokaa, vaan nätin rouvan tekemiä.
Noista uusista tulijoista osa on löytänyt paikallisten pizzerioiden ulko-ovet ja ovat tyrkyllä jonoksi asti uusiksi työntekijöiksi karvakebabeihin. Kyllä nuo inkeriläisetkin ovat paikkansa jotenkin vallanneet .
Pieksämäen paras pizzeria on ehdottomasti Fellini tahiniemessä!
Nam nam!
revontuli pitseria
Revontuli ja Poropitsa