Soini valehteli huonosti tietovuodosta

Jusula ei varmaan ollut ehtinyt valmentaa Soinia ennen MTV:n haastattelua.

Älyltään heikonpuoleinen Soini sanoi uutisissa: ”Mitään kompromissiesitystä ei ole olemassa. Se oli Kokoomuksen vuotama”. :D

Mikä ihmeen tietovuoto voi olla olemassa, ellei mitään vuodettavaa ole?

15

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HemmoOnHermona

      Soini kauhistuu uusien vaalien mahdollisuutta. Silloin persut katovat hyvin ansaittuun unohdukseen.

    • demokraattisuomesta

      On se kumma, kun persuja ei kansanvalta kiinnosta. Mitä useammin vaalit, sen parempi.

      • Tulevaisuudessa voitaisiinkin järjestää pikavaaleja nettiäänestystä käyttäen. Siinä jäisivät varsinaiset valtion tai kunnan vaalikulut pieniksi, vaikka kampanjointi maksaisi entiseen tapaan.

        Tällä hetkellä persuilla on kyllä ymmärrettävä syy vastustaa uusia vaaleja kaikin keinoin. Olisihan se kova paikka taloudellisesti joka toiselle perskansanedustajalle, kun paikka jäisi uusimatta, eikä ole vielä ehtinyt maksaa viime vaalien kulujakaan.


    • Soinin tekemä puukotus jäi muistiin, eikä varmasti helpota tulevaisuutta...

    • Siionomit

      Soini nukahti ja Stubbi vedettiin kölinalta ja Soinille ei ole mitään väliä mitä on päätetty,
      hän ei enää jaksa mitään ajatella , hän on saavuttanut mitä saavutettavissa on ollut hänelle politiikassa.

      Sote on niin selvää pässinlihaa jotta perussuomalaisten teurastus oli turhaa, mutta kun Soini itse ei taipunut jouluporsaaksi niin sitten kävi näin.

      Tuli SUURI PETTYMYS kun ei saatu uusia vaaleja ,- näytelmän käsikirjoitus ei antanut sellaista mahdollisuutta , koska hallituspuolueille olisi käynyt kalpaten.

      Voi voi Soini parkaa !

      • Jaan pettymyksesi siitä, ettei saatu valita uudelleen.

        Kun tiedetään, että kannatukset ovat muuttuneet valtavasti, kansan pitäisi saada valita uudelleen, paremmin tiedoin. Nyt edelliset persujen äänestäjätkin tietäisivät, mitä heidän äänellään todellisuudessa tehdään.


    • 9-10

      Tietovuoto tapahtui Soinin peräreiän kautta.

      • Aha. No sitten on ymmärrettävää, että Soini syytti siitä jotakuta syytöntä.


    • Timojaksaaharjata

      Nää on näitä, perussutkauksia.

      • perusvässyköitä.vietiin

        Soini yrittää kääntää puheet "tietovuotoihin", kun ei ymmärtänyt sotesopasta hölkäsen pöläystä.


      • perusvässyköitä.vietiin kirjoitti:

        Soini yrittää kääntää puheet "tietovuotoihin", kun ei ymmärtänyt sotesopasta hölkäsen pöläystä.

        Jep, noin taisi käydä.


    • veikkaanpillereitä

      Mitenkähän ulkomaiset tiedustelupalvelut ovat varautuneet vetämään Soini-marionetista.
      300m euron tili käyttöön tosta noin vai levyllinen jotain psyykenpillereitä?

      • Ei niiden tarvitse maksaa Soinille, Soini maksaa niille!

        (veronmaksajien kukkarosta, joka ei häntä itseään koske)


    • Tietovuoto---

      .

      6.11.2015 14:52 (päivitetty 21:49)
      Taloussanomat

      Taloussanomat

      "Ylen mukaan kiistassa on lopulta kyse rahasta ja vallasta. Kokoomus katsoo kokonaisuutta suurien kaupunkikeskusten kautta ja keskusta maakuntien kautta.

      Kello yhden aikaan iltapäivällä pääministeri Juha Sipilä totesi tiedotusvälineille, että tilanne neuvotteluissa näytti huonolta. Sipilän mukaan Svenska Ylen uutisoimaa 15 sote-alueen kompromissiesitystä ei ole annettu.

      Myös perussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soini piti tilannetta vaikeana. Luottamus puheenjohtajien välillä on koetuksella.

      Kokoomuksen Alexander Stubb kehotti päivällä malttiin. Stubbin mukaan luottamusta hallitusosapuolten välillä yhä löytyy ja ratkaisua haetaan."


      http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Qs5buzNCR6AJ:www.taloussanomat.fi/uutiset/2015/11/06/neuvottelut-jatkuvat-nakemykset-kaukana-toisistaan/201514613/12 &cd=3&hl=fi&ct=clnk&gl=fi

      http://web.archive.org/web/20151107143018/http://svenska.yle.fi/artikel/2015/11/06/koski-sipila-foreslar-femton-vardomraden

      .

      • ja-Homma-haisee

        Soini on enää pelkkä takiainen Sipilän takapuolessa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      4261
    2. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      503
      2370
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      142
      1911
    4. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      77
      1505
    5. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      159
      1483
    6. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      9
      1324
    7. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      10
      801
    8. Olisitko maailmani?

      Ajattelen sinua ja pelkään välillä, että olenko antanut sinulle liikaa kannettavaksi. Olenko vaatinut sinulta aivan liik
      Ikävä
      34
      798
    9. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      106
      757
    10. Mies miten tämä

      Tilanne ratkaistaan?
      Ikävä
      27
      721
    Aihe