Soini väitti äsken uutisissa olleensa kukkona tunkiolla SOTE-ratkaisua sorvattaessa.
Myös päivastaista on väitetty. Soini kuulema luimisteli taustalla vähän kuin susi nussiessa.
Mene ja tiedä!
Myös päivastaista on väitetty. Soini kuulema luimisteli taustalla vähän kuin susi nussiessa.
Mene ja tiedä!
Vastaukset 16
Vanhimmat
Soini oli täysin "äänetön yhtiömies", toisin sanoen ainakin tässä asiassa puhdas nolla. Hän ei uskaltanut edes puhua, ettei Sipilä vain ymmärrä sitä vastustamiseksi ja näyttäisi ovea.
Nolla on myös tuo Lindström ja sitten myös näköjään "ministeri" Mäntylä.
Taitaa kouvolan neiti olla puutteessa ? vai mitä ?
Ai puutteessa riehuva entinen paperimies? Vai vesikauhuinen koliikkiapina Teneriffalta?
Voimanostajan mieltymykset eivät ole tiedossa, mutta hirveä tarve Kuusaan mutruhuulella on korostaa homovastaisuuttaan, mikä yleensä on merkki kaappihomoudesta. Tämä olisi tietysti ikävämpi juttu naisen kanssa avioliitossa olevalle, joka ei näin ollen voi vapaasti toteuttaa seksuaalisuuttaan. Olemuksesta päätellen kouvolan neiti voi hyvinkin olla puutteessa.
Epäilemättä SIKANA, kyllä sillä naamalla ja olemuksella mene hyvin, paranee vaan kun sika parantaa vauhtiaan valehtelussaan
Taisi olla Soini joka otti johtajan roolin tapansa mukaan ja pelasti hallituksen ja suomen kansan.
Soinista ei tosipaikan tullen ole yhtikäs mihinkään. Se näkyy jatkuvana luihuiluna, jolle eilen uutisia katsoessa yhdessä naurettiin. HO HOO, HO HOO!
Ootko pukki. HOU HOU HOU
Soinin oma rakennelma vuotaa. Puolueesta eroaa ja Soini erottaa jatkuvasti väkeä.
Sika Soini on erittäin hyvä valehtelemaan ja puhumaan vastoin omaatuntoaan, mutta miksikään muuksi johtajaksi ei hänestä ole.
Hän on menestynyt vihan, riidan, kaunan ja kateuden kylväjä ja kaiken tämän pahan aivan vastuuton lietsominen on ollut Röh, röh Soinin menestymisen salaisuus. Ei vastuuntunto, totuuden puhuminen, tai yhteistyökyky ja -halu.
Ettekö te persutyperykset vieläkään ymmärrä mikä on miehiään suurvalehtelija Sika Soini.
Soini oli maakuopassa piilossa kun pelotti hajoaako hallitus ja poliittinen ura loppuu jo nyt mutta tuli vielä jatkoaikaa ja Sipilän perseen nuolenta jatkuu nyt kilpaa Stubbin kanssa.
Sotesta paasataan muka asiana, vaikka rajat vuotaa maahantunkeutujia, tallaista on yleensä nollamiesten toiminta.
Perpanssit ovat mätää täynnä oleva puolue. Soini oli ihan pihalla sotesta. Ja niin tuntuu olevan ulkoministerinkin hommista . Saamaton vätys vastuunpakoilija!!
Siellähän se Soini kuikki Sipilän ja Stubin selkien takana ja yritti näyttää oikealta päättäjältä. Sitten kun kaikki on päätetty, hän astuu esiin ja antaa ylpeänä haastatteluja madaltamalla kärisevää ääntään vielä hieman.
Soini tulee aina valmiiseen pöytään, ja sen takia hän torjui valtiovarainministerin salkun vastaanottamisenkin. Hän luulee pärjäävänsä hallituksessakin edelleen samalla taktiikalla kuin oppositiossa eli hän kuvittelee voivansa mölistä entiseen tapaan kantamatta vastuuta mistään. Ei onnistu.
Soinin ja Lindström'n kyvyt eivät yksinkertaisesti riitä mihinkään vähänkin vaativampaan.
Isänmaa on tässä suurin menettäjä.
Nyt Soini korisee jo letkuissa, antaa media ymmärtää?