Täällä olis valmiina ainakin yks auttaja jos niitä pakolaisia saatais tänne mettäkulmillekin. Viemärisysteemit ei ole vielä EU:n määräämällä tasolla mutta ei meilläkään keittiön päydän viereen pas..ota.
Kyllä meillä osattais kotouttaminenkin, ja töitä löytyis vaikka kuinka paljon liiteristä. Jos nuoren miehen tänne sais niin sen vois naittaa tolle meidän hölmömmälle tyttärelle. Ja voishan siitä olla iloa äiteellekin - aina joskus. Vaikkei muuta niin selänpesijäks saunalle.
Notta tervetulloo !
Koska pakolaisia Tammelaan ?
TammelanMiäs
3
168
Vastaukset
- nznxnxmxnxlzl
mistäs täältä niille tyhjä tila löytyy? eiku tarkemmin ajateltuna, älä kerrokaan jos löytyy..
- KäytöstapojaVaadimme
Ei kai mei tänne Tammelaan tommosia hunsvotteja si kumminkaan oteta?
Vorssastakin pistäävät pahatapasina pois. - sotkija-kännissä
aloittaja taas tukevassa kännissä tarkoittikohan lisää kouluja vai mitä sepustukset tarkoittaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774622- 1801897
- 1241600
- 1251134
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161081- 351036
- 78933
- 52896
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78872- 4838