PS ei osallistunut päätöksentekoon

Tosi noloa faktaa liityen persuihin. PS ei ollut edes paikalla kun neuvottelujen lopputulos sinetöitiin.

Persu-Pravda jatkaa valehteluaan kertomalla Soini-uskovaisille, että PS olisi sote-sovun suurin voittaja ja ollut pääosassa kun päätöksiä tehtiin.

Onko olemassa ihmisiä, jotka vielä oikeasti uskovat mitä Perussuomalaiset sanovat?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Miksi PS on hallituksessa, jos se ei aja äänestäjiensä mielipidettä. Kyllä olisi Tynkkyselle töitä!

Äänestä
  • Tynkkynen!
    Hah
    Vitsi koko poju.

    Äänestä

Ajattelin jotta läski on varmaan ollut nukkumassa , sama sille valehteli ne "peltilehmän" s,. ravattisonnin kolhut ja kenellä se maksattaa ne peltienoikaisutkin kun nuo narsistit keksii niitä vaateita toisille ?
Mutta se savolaisministeri on ainakin ollut paikalla joka sanoi ettei naarata.
Ja hänen varanaisesnsakkin puolueessa tietenkin , - Olli on vähän jo laskeutunut EU norsunluutornista ja kun soten kauhun näkee niin sitten huomaa ettei tätä kaikkea ihan rahalla saakkaan siihen tarvitaan tarmoa ja kyyneleitäkin niiltä ihmisisltä jotka eivä ole luonteensa mukaan estyneitä tuntemaan lähimmäisen tuskaa ja pahoinvointia.

Äänestä

Kyllä maar Soini osallistui. Ilmoitti pontevasti ja närkästyneenä, että mitään uutta esitystä ei ole neuvotteluissa tehty, vaikka kepukin päästi edustajansa jo hyvissä ajoin lähtemään kotipaikkakunnilleen. Ja kokoomus oli kaiken aikaa positiivinen ratkaisun syntymiseen. Sipilä ja Soini vain piti kaiken aikaa hirmuista härdelliä päällä.

Äänestä

Puhuuko se Soini enää siteeksikään totta?
Vai kukkona tunkiolla, ei edes siellä.

Äänestä

Alkaahan se homma mennä hiukan erikoiseksi ja vaikeaksi, kun ministerien, ja varsinkaan ulkoministerin juttuihin ja sanomisiin - niiltä osin kun eivät ole jotain lasten kaskuja - ei voi luottaa ollenkaan.

Voisi olla kansan kannalta, ja siis Suomen kannalta paras, että tuo valehteleva porukka jättää paikkansa ja toteavat etteivät kykene äänestäjiensä mukaisesti asioita hoitamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


peruskansa kirjoitti:

Tosi noloa faktaa liityen persuihin. PS ei ollut edes paikalla kun neuvottelujen lopputulos sinetöitiin.

Persu-Pravda jatkaa valehteluaan kertomalla Soini-uskovaisille, että PS olisi sote-sovun suurin voittaja ja ollut pääosassa kun päätöksiä tehtiin.

Onko olemassa ihmisiä, jotka vielä oikeasti uskovat mitä Perussuomalaiset sanovat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu