Päälle Soinilla! Kroppa ei kestä moisia koiruukksia!
Eläkeläisiltä leikkaus kävi terveyden
Rupeepettää
28114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Narsisti Sipilä kukisti Soinin, saa nähdä mikä temppu tämä Soinilta on , on nähty koiraaulkoiluttamassa ja terveenä.
Mutta jos sytky ei jytky niin , meno hiipuu.
Menestymättömyyden murhe on raskas kantaa ja itselleen ei kauan aikaa voi valehdella , noin viisi kuukautta on vaalivalheita jaksanut kantaa , mutta sytky ei jakassa aina jytkytää.
Ja lasareetti uudestisynnyttää hänet ,( jos ei "tyrät rytkyen mene Jeesustansa vastaan".)
Saa esimakua sotesta, sanon jotta jo nyt on sote mahtavaa mitä itse olen nähnyt jakokenut , erittäin paljon saamme verorahoille vastinetta jo nyt ja siksi en ymmärrä kokosysteemin remonttiinlaitosta muuta , kuin ahneus on vallannut poliitikot kun tuo sote budjetti on niin suuri he haluavat siitä saada omaan taskuun siivun js siksi Sipilänkin naama on myrtsi kun pitäisi saada sitä rahaa omaan kassaan.
Kukapa sen Soinin terveydentilan tutki kävelylenkillä?
Vain joku demari voi olla noin tyhmä.
Näkyykö tulehdussairaus ulospäin? Tuskin, jos ei ole silmässä tms. näkyvässä kohdassa.
Esim. minulla on oikea olkapää/olkavarsi tulehtunut...kävelen lähes päivittäin, eikä kukaan ole huomannut mitään.
Luulevat vain, että kävelen terveenä.
Luulo ei ole tiedon väärti.
Töitä sillä en oikeakätisenä pysty tekemään kovinkaan paljoa. Täällä kirjoittavilla monenkin sairaus varmaan näkyy ulospäinkin käytöksessä, sellaista ihmisten haukkumista, nimittelyä ja kielenkäyttöä on, ettei päästä terveitten ajatuksiin tuollaiset edes mahdu.
On se niin sairasta hommaa tuo pienituloisten ja eläkeläisten tulojen leikkaaminen, että sairaaksihan sitä vähemmästäkin tulee.
No ensi viikko on jo paljon helpompaa, ei ole oikein muuta kun saa vain tehtyä lain jolla hyvätuloiset voi piilottaa rahansa verottajalta oikein laillisesti.
Käy voimille kiilusimäsen, eläkeläisiltä leikkaajan, Mäntylän tuki! Jokin rehellinen alue kropassa pettää!
Hallintarekisteri TULLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!
Eihän köyhien kyykyttäminen tunnu Pönollä missään. Mutta yksi nakkimuki liikaa on yksi nakkimuki liikaa jopa Pystyynnostetule Sialle.
Eläkkeestä on leikattu jo 8 vuotta pois, koska työt aloitin 15 vuotiaana. Lisäksi on vähennetty puolisovähennys, prosenttivähennykset sekä takuueläke pois. Näinollen eläke on alta 700 er. Suomessa ei arvosteta työntekoa, koska töitä koskaan tekemättömät ja maahan tulijat saavat enemmän eläkettä kuin kantasuomalaiset. Nyt heidän eläkkeensä taas nousee, meidän vähennetään.
Tulee kalliksi eläkeläistensorto!
Miksi Soinin lääkäripuolisolla ei ole tuloja?
Jospa he tulevat toimeen miehen tuloilla?
Varmaankin kotirouvana ja ei ole hakenut yhteiskunnalta työttömyysavustuksia. Muita tukia ei saisikaan.
Olisiko tämä vaihtoehto mitenkään mahdollista?
eivät selviä hengissä on se niin suurta vääryyttä köyhiäkohtaan .
kaikki RÖTÖSKAUPAT JOUTUU VÄHÄVARAISET MAKSAMAA !
SEHÄN ON VÄÄRIN HALLITUS HOI!
Kauheaa!!!!
Kyllä vähemmästäkin sirkkelöinnistä voi saada vähintään rasitusvamman. Suurpääoman mannekiinina oleminen ei ole helppoa, kun pitää olla eturintamassa vastaanottamassa kansan mölinöitä.
Kansa ei ymmärrä omaa parastaan, sillä leikkauksethan vapauttavat - toiset rahoistaan, toiset jopa hengestään.
Jees miehenä olo raskasta, kun pettävän kaikki vaalilupaukset!
"Miksi Soinin lääkäripuolisolla ei ole tuloja?"
Tulot kierrätetään veroparatiisiyhtiön kautta. Juridisesti ihan sallittua veron kier.... tarkoitan verosuunnittelua, mutta moraalisesti täysin vääärin (varsinkin kun on Soinin puoliso).
Täytyskö pää tutkia?
Lääkärivaimon nolla tuloja ihmetellään kautta maan.
http://www.vauva.fi/keskustelu/1712498/ketju/timo_soinin_laakarivaimo__miksi_tulot_0
Pitää vielä hallintarekisteriillä kusettaa kansaa!
Ei lestadiolaistenkaan vaimot ole töissä. Uskovaisilla vaimon paikka on nyrkin ja hellan välissä.
Eiherranpojat. Eläkeläisten leikkaukset on maltillisia. Eli siiskohtuullisia. Nämä pienimuotoisetleikkaukset eivät vielä ole mitään.
Millase olis rajuja?
Soini on oikeasti rasvaimussa. Neljän viikon päästä Soini palaa julkisuuteen ja väittää laihtuneensa vatsataudin vuoksi. Rasvaimun jälkeen Soinilla ei tule olemaan kuin kolmoisleuka nykyisen viiden sijasta.
Pitkä matka on Stubbiin , Soinin pitää kuolla ja lihan mädäntyä luittenpäältä ja sitten hän on tasoissa Stubbin kanssa.
Valehtelijaa ei Jeesus ota vastaan "tyrät rytkyen".
Mekestetää'n Mekestetään se.
Hommathoidossalaarissa ja jengi todellakin kunnossa.
Terveysloma eimitäänmuutakun ulkoministerin pesti hyvä.
Tästähän se selviääkin:
"Soinin sairastuminen johti kuitenkin siihen, ettei hän tapaamiseen päässyt. Yleensä sairastapauksissa tapaaminen perutaan kokonaan, mutta nyt näin ei tehty. Soinin sijaan Kliminkin isäntänä oli vierailun ajan ulkoministeriön valtiosihteeri."
Miksi Soini ei perunut tapaamista jos hän oli sairas jo torstaina?????