Mitäs luulette? Eiköhän tämä satu ole nyt taputeltu ja tilaa aletaan antaa niille jotka eivät huijjaa ja tekevät kestäviä autoja. Skoda itäautona on ollut kyllä maineenpilaaja koko konsernille mutta tais koko konserni olla yhtä vikaa ja huijjausohjelmaa.
Loppuuko skodan toiminta vuoden loppuun mennessä?
tutiseva.puikula
151
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Skoda saattaa tehdä kepposet.
Kun rahaa on sisällä ja skeidaajat odottelevat uusia skeidojaan, niin toimitus lakkaa ja rahat jäävät sisään.
Se on se kuuluisa konkurssi, jossa velvoitteet lakkaa, eikä kuluttajasuoja auta.
Raha on mennyt ja skodajonotusta oli enää 2½kk jäljellä. Uusien toimituksethan ovat olleet kuukausia, mikäli olen oikein ymmärtänyt.
Ilman skodaansa jäävät voivat saada hyvällä tuurilla kuitenkin olohuoneensa seinälle etusäleikön skodasta, lohdutuspalkintona ja korvuksena hyvästä ennakkomaksusta. Siinä on se politrukin hymy, mitä ovat odottaneet.