, muka heidän liittolaiset Ukrainassa, Georkiassa ja Syyriassa vaarassa.
Muka Venäjä pakottanut liittolaisikseen kyseisten maiden osat ja vielä äänestämällä, siitä ei Kerry mainitse mitään ja taloudellisesta avusta, laillisen vallankin avunpyynnöstä.
Olikohan se jo matkustajakoneen räjäytys Egyptin kanssa esinäytös ?
Samalta taholta ollaan muka huolissaan euroopasta, joss luottamus Venäjään lisääntynyt ??!!
Yhdysvallat uhkaa suoraan Venäjää
3
149
Vastaukset
- Abrahamm
Kerry on edeltäjänsä kaltainen ja vihaa perustuslaillisuutta demokratioineen.
Omassa maassa sosiaalinen elämä ja keskushallinnon varallisuus retuperällä ja huomio on saatava muualle, kansalaisilta ! - Abrahamm
Yhdysvallat loi kapinaliikkeen Angolaan ja aseisti ne, jo 1970 luvulla ja suojeli etelä Afrikan abarheidi politiikkaa, Israilin aseistuksella.
Nyt kapinaliikkeet levinneet jo meneen maahan, jo jenkkienkin kiusaksi. - Abrahamm
Putin Venäjällä selkeä ja oikeudenmukainen linja, kuin toimet ja avustukset Ukrainassa ja Syyriassa, länsimaat ei uskalla edes esittää vaihtoehtoja, ettei Yhdysvaltain trollauksia petä ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123169
- 181801
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191662En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321555- 731553
- 231511
- 281360
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91334Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111284Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui341262