Löysin sattumalta. Uusi. Helvetin hieno sivu. Tiesin kuitenkin että harvoin tulee kokonaan uusi lainan myöntäjiä. Tadaa. Tact Finance. Eli vippi/vipster/kontanto/limiitti.fi.
Tuskin on niille asiakkaita. Paitsi ensi vippaajaat. Muilta löytyy jo Tact Financille velkaa.
Tuskin on niille asiakkaita. Paitsi ensi vippaajaat. Muilta löytyy jo Tact Financille velkaa.
Vastaukset 61
Vanhimmat
On kyl ihan siistit sivut, mutta jätän lainan hakemisen vielä tältä erää... Ehkä sitten kun tähän suomen pimeään ankeuteen vidduunduu tarpeex niin sitten etelä kutsuu ja rahaa tarttee.... :D :D
MISTÄHÄN TÄMMÖSEN SIVUN OLET LÖYTÄNYT.
https://joustoluottoja.fi listaa kaikki nämä joustoluotot niin ei tarvi etsiä erikseen jokaista.
Iainaa netistä ilman vakuuksia - https://go.leadgid.eu/3b
Palvelu oli nopea ja sujuva. Rahan sain tililleni puolessa tunnissa.
On kyllä totta, että valitettavan suuri osa "uusista" lainapalveluista on jo olemassa olevan lainayrityksen "sivutuote".
Uusiakin vippipaikkoja tulee kyllä koko ajan lisää, uudet pikavipit löytyy helposti sivustolta http://www.uudetpikavipit.net/
Lainaa netistä ilman vakuuksia - http://hespac.com/vippi.htm Palvelu oli nopea ja sujuva. Rahan sain tililleni puolessa tunnissa.
Uutta on ainakin tämä Fleksiluotto, http://www.talouteen.com/fleksiluotto-virtuaalinen-luottotili-2100e/ - Kuuluu kai kuitenkin 4financeen joten ei taida olla täysin uusi vaan nimenomaan sivutuote niin kuin edellinen kirjoittaja mainitsi.
Lanseerattu silti ihan viimeviikkoina ja silti aika varteen otettava ja helppo vaihtoehto omasta mielestäni. Hyvän oloinen on tuo lainakin jos toimii noin kätevästi. Voisipa olla kokeilemisen arvoinen lähitulevaisuudessa kun joulukin kohta paukuttaa päälle läsnäolollaan. Taidanpa riipaista fleksiluoton!
Tuskin tarvitset lainaa jps maksavat sinulle mainostamista. fleksiluotto.fi on suora linkki. Ja joo vivuksen asiakkaana turhaa edes kokeilla.
Ennen tuolta vivukselta sai lainaa, vaikka oli avoin fleksiluotto laina, mutta tilanne muuttui syksyllä 2017. Eli ei enää voi olla molemmissa avointa lainaa.
Ihan hyvä juttu kyllä.
Tosi terävä jakaa munansa useaan koriin. Tässä 67 ehdotustani:
Aasa https://www.aasa.fi/
Ainalaina https://secure.ainalaina.fi/
Arkadia Rahoitus https://www.arkadiarahoitus.fi/
Avida Finans https://www.avidafinance.com/fi
BIGBANK https://www.bigbank.fi/fi/
Blue Finance https://www.bluefinance.fi/
Bondora https://www.bondora.fi
Collector https://collector.se/fi/etusivu/
Credento https://www.credento.fi
Credit24 https://credit24.com/
Creditstar https://www.creditstar.fi/
Ege https://vippi.ege.fi/
Ellos http://finaref.fi/
Euro24 http://www.euro24.fi/
Euroloan https://www.euroloan.fi/
Everyday http://www.everyday.fi/
Extraluotto http://www.ekstraluotto.fi/
Fastcash http://www.fastcash.fi
Fellow Finance http://www.fellowfinance.fi/
Ferratum https://www.ferratum.fi/
Finnlaina https://www.finnlaina.fi/
Fixura https://fixura.fi/
Fleksiluotto https://www.fleksiluotto.fi/
Freedom https://www.freedomrahoitus.fi/
Getcapital https://www.getcapital.fi/
Glee https://www.glee.fi/
Gsmlaina.fi http://www.gsmlaina.fi/
Halino https://www.halino.fi/
Herttavippi http://herttavippi.fi/
Laina.com https://www.laina.com/
Laina.fi https://www.laina.fi/
Lainaaja.fi https://www.lainaaja.fi/
Lainaamo https://www.lainaamo.fi/
Lainasto https://www.lainasto.fi/
Lainatori http://www.lainatori.fi/
LHV https://www.lhv.fi/
Limiitti https://www.limiitti.fi/
Luottoraha https://www.luottoraha.fi/
Monetti https://www.monetti.fi/
Nanolaina http://www.nanolaina.fi/
Nopsalaina https://www.nopsalaina.fi/
Nordax https://www.nordax.fi/
Omalaina https://www.omalaina.fi
Onnen.fi https://www.onnen.fi/
Onnilaina http://www.onnilaina.fi/
Orkia https://www.orkia.fi/
Ostosraha http://www.ostosraha.fi/
Ottoraha https://www.ottoraha.fi/
Pikavippi.fi http://www.pikavippi.fi/
Rahalaitos https://www.rahalaitos.fi
Rahaneuvos http://rahaneuvos.fi/
Reissuvippi https://reissuvippi.fi/
Risicum https://www.risicum.fi/
Saldo.com https://www.saldo.com/fi/
Satavippi http://www.satavippi.fi
Siljalaina https://www.siljalaina.fi/
Suomen Tililuotto https://suomentililuotto.fi/
Suomilimiitti http://suomilimiitti.fi/
Svea http://www.svea-laina.fi/
Tarjouslaina http://www.tarjouslaina.fi/
Viikinkilaina.fi http://www.viikinkilaina.fi/
Vippi.fi https://www.vippi.fi/
Vippi48.fi http://www.vippi48.fi/
Vippiluotto.fi http://vippiluotto.fi/
Vippipojat http://www.vippipojat.com/
Vivus https://www.vivus.fi/
Yleislaina.fi https://www.yleislaina.fi/
Kiitos himovippaaja viestistäsi, joka oli täyttä asiaa. Keskityit olennaiseen, etkä lähetetellyt mitään paska-affilinkkejä. Kiitos vielä kerran!
Tällainenkin lainapaikka on:
www.credigo.fi
Nykyisin Northmill Bank.
kiitos tästä uskomattomasta spämmistä, ainakin noissa aikaisemmissa oli jotakin järkeä ja apua.
Karttakaa tuota paikkaa... 150 euron kuukausimaksulla lainan saldo lyhenee 40 euroa.... rosvousta sanon minä
Aivan paska riisto firma varokaa!!!
ja 100 maksulla lyhenee 17 euroa ainakin saldo financessa kun velkaa on 1300 euroa.
Otin+tuolta+lainaa+2000+€+ja+maksanu+jo+300+mutta+näyttää+olevan+lainaa+vielä+melkein+saman+2000+euron+verran.+Kusetusta.+Paska+paikka+koska+nimelliskorko+60%
Tuliko korko sulle siis yllärinä, vaikka oot luottoehdot lukenut ennen hyväksymistä?
Huono puoli on korkeat korot.
Esimerkkinä siis 2000 €:n laina jonka sai helposti.
Kulut:
91,12 €
Korko:
104,11 €
Yhteensä:
2 195,23
Koko vuoden laina olisi takaisinmaksettuna siis noin 2900 €. Eli ilmaista rahaa ei ole.
Menin vipuun tuon saldon suhteen. Otin autolainaa 5000 ja kun olen maksanut jo kuusi erää, eli 800 euroa, minulla on velkaa edelleen 5000. Perivät kuulemma ensin korot pois päältä ja vasta sitten alkaa velan maksu. Mutta sehän on väärin. Korkoahan pitäisi jyvittää koko ajalle tasaisesti, koska jos maksat lainan vaikka puolen vuoden päästä siitä kun olet ottanut lainan, sille summalle tulee aivan mieletön korko. Ei tule saldo menestymään kun kaikki lainan sieltä ottaneet antavat julkista palautetta. Kaikenlaiseen sitä törmää!
Joka+kerta+sitä+saa+ihmetellä+omaa+tyhmyyttä,+että+mihin+sitä+nimensä+allekirjoittaa..
Saldo+financelta+2000e+laina.+nyt+maksellut++n.+1600e++korkoi+ja+5e+lyhentynyt.+ei+voi+kun+hysteerisesti+nauraa+:D+
jälkeenpäin+luin+ehdot+niin+vuosikorko+jotain+yli+180%+paikkeilla.+
Kuulemma+jos+nostaa+rahaa+se+menee+vanhoilla+ehdoilla..+eli+ei+koske+30%+uusi+korkokatto+meidän+sopimusta..
no+ens+vuonna+tähän+aikaa+ei+tarvi+murehtia+tästäkää.+
Joku+tässä+maassa+mättää+et+tollasilla+sopimuksilla+voi+työtön+saada+ees+lainaa...
Kiertäkää+kaukaa!+Älkää+menkö+samaan+ansaan...
Työttömillekin on annettu vapaus hoitaa itse asiansa.
Oma tyhmyys tuohon ajaa eikä valtio. Jotkut ovat vaan niin tyhmiä, ettei omalta tyhmyydeltä voi pelastaa.
Siinä varsinainen järjen jättiläinen.. oma tyhmyys tullut jo selväksi aikasemmassa viestissä.
Saman matran toistamista.. eli tyhmyys se loistaa ihan vaan sinun omassa tekstissä.
Mitä tohon valtioon tulee niin, sehän ne työttömät ja sosiaalituen varassa olevat elättää ja laskut maksaa.. Sentään mennyt vähän järkevänpään suuntaan, ettei tuollaisilla koroilla voi enään lainata rahaa.
On kyllä kusetusta koko firma.
”On kyllä kysetusta koko firma” - niin totta kuin olla voi. SINÄ olet se kusetettu koska et ehkä osaa lukea tai et ainakaan ymmärrä lukemaasi. Ihan itse olet kuitenkin lainaehdot hyväksynyt. Pelkän peruskoulun käyneenkin pitäisi tietää että:
- korko maksetaan aina jäljellä olevasta pääomasta
- jos maksetun kuukausierän suuruus ei riitä kattamaan jäljellä olevan pääoman kertnyttä korkoa niin velkapääoma kasvaa tällä erotuksella
- jos masettu kuukausierä on samansuuruinen kuin velkapääoman kertynyt korko, ei velkapääoma lyhene lainkaan.
- jos maksamasi maksuerä on suurempi kuin velkapääomalle tuona aikana kertynyt korko lyhenee velkasi maksuerän ja koron välisellä erotuksella.
On hienoa että kaltaisiasi ihmisiä on rikastuttamassa meitä vippikeisareita!
On muuten osuva mainos ”mahtaako sulla saldo riittää?”
Heh...se kyllä riittää jos otat heiltä lainaa. Et ikinä pääse eroon jos et ota jostain muualta lainaa ja maksa kerralla pois...
Hain+noilta+lainaa+viime+vuonna+ennen+korkokattoi,+jäi+allekirjoittamatta
2000e+siihen+190%+vuosikorko+++7%+kuukausi+korko,+lyhennys+oli+199e+niin+tota+ois+maksanut+4vuotta+vaikka+lyhentää+199e+kuukaudessa+:D
SAIRASTA! KYLLÄ ON törkeää touhua kokemuksena voin sanoo..2000 lainaa ottaneepa.. vuosi 2019..nyt maksettu 1500 e..jäljellä vielä 2500! Mahtaako SALDO RIITTÄÄ...ei taida ...
Kannattaa laittaa ns. ilmianto Kuluttaja-asiamiehelle kohtuuttomista lainakuluista. Ovat jo muutamaa yhtiötä vastaan harkinneet ryhmäkanteen nostoa, menestyksellä: https://www.kkv.fi/ajankohtaista/Tiedotteet/2019/23.10.2019-kuluttaja-asiamies-puuttuu-pikaluottojen-kohtuuttomiin-kustannuksiin/
https://www.kkv.fi/ajankohtaista/Tiedotteet/2020/12.10.2020-kuluttaja-asiamiehen-neuvottelut-euro24n-ja-gothian-kanssa-etenivat-vapaaehtoisiin-hyvityksiin--ryhmakanteelle-ei-talla-eraa-tarvetta/
ja
https://www.kkv.fi/ajankohtaista/Tiedotteet/2021/17.3.2021-pikaluottojen-ryhmakanne-kuluttaja-asiamiehen-neuvottelut-j.w.-yhtioiden-ja-weststarin-kanssa-paattyivat-hyvitysten-maksamiseen/
Kukaan järkevä ihminen ei noita pikavippejä käytä.
Mutta kaikkein tyhmintä on ottaa pikavippi ja jättää se omalle tilille kasvamaan velkakorkoa. Erityisen tyhmää on, jos ottaa pikavipin, vaikkei tarvitsekaan. Sanoisin, että kannattaa käyttää pikavippi, jos kerran sellaisen on ottanut. On aika tyhmää, jos ei käytä pikavippiä, vaikka on sellaisen ottanut ja sellaista tarvitsee. Jos ei tarvitse pikavipppiä, mutta on sellaisen ottanut, silloin kannattaisi palauttaa se heti vippifirmalle tai antaa kaverilleen. Siis tärkeintä on, että jos et tarvitse pikavippiä, älä ota sellaista. Toistan: JOS ET TARVITSE VIPPIÄ, ÄLÄ VIPPAA! KUULITKO?
Saldo.com tuuppaa kus*tusluottomainoksia tekstarilla tämän tästä. Olemme päivittänee lainahakemustamme! usko*itunmatonta roskaa. Millä nämä saa loppuun kun kätevästi lähettävät niin ettei numeroa saa mistään jotta sen voisi blokata. Pitäisi muka lähettää saldo stop numeroon 18200. Melko epäilyttävää, samoin kuin spämmi e-maileissa on "unsubscribe" ja mitä milloinkin.
Onko kukaan saanut lopetettua noita viestejä? Itselleni niitä on tullut vaihtelevasti jo parin vuoden ajan ja tosiaan blokata ei voi... Enkä ole ikinä edes kyseisen puljun asiakkaana ollut. Hämärää härnäämistä.
Hyvä saitti halvinlaina.fi netistä lainanhakuun, kannattaa tsekata myös
Hakekaa jostain muualta, kiertäkäätää firma kaukaa on ylivomaisesti kallein ja tästä ei pääse ikinä eroon.
Unohtakaa Vippi.fi ja Mysaldo muuten olette kusessa.
SAIRASTA,KYLÄ ON se on just näin
Tämän firman korko on ihan perseestä,en tiiä mitä pitäisi tehdä asialle..POIKOTOIDAAN! mulla on yksi "vippi" ja se vähenee ,mutta tämä eiMIKSI?
Vuonna 2013 hain 2500 euroa ja joka kuukausi olen maksanut ja lyhentänyt 250 e,olen myös nostanut kun on saldoa ollut..tällä hetkellä velkaa 2700
ÄLKÄÄ IKINÄ OTTAKO VIPPEJÄ..hetkellisesti helpottaa,mutta jatkossa olette TOSI pulassa..Kokemusta rankalla kädellä.
Onneksi en ole eläissäni (57 v.) tarvinnut hakea lainaa mistään muualta kun oikeasta pankista. Ettekö te nuijat osaa korkolaskua?
Ei kyllä pitäis tulla ihmisille yllätyksenä, että vipeissä on korkeat korot. Ite jouduin viime keväänä hetkellisesti turvautumaan saldoon, eikä siinä oo mitään ongelmaa kun tiedostaa tilanteensa ja makselee äkkiä pois. Ei oo lainan antajan vika jos lainan ottaja ei osaa laskea mitä pystyy maksamaan ja mitä ei.
EI ENÄÄ IKINÄ TUOHON ANSAAN!
"Saldo+päivittää+vanhojen+sopimusten+hintoja+alhaisempaan+ja+tämä+muutos+tulee+vaikuttamaan+myös+sinun+lainaasi+******+.++Lainasi+korko+tulee+jatkossa+olemaan+40,8%,+kun+muutosta+edeltävä+korko+oli+60%.+Myös+suoraan+lainaasi+liittyvät+kulut+poistuvat."
Mikä firma tämä saldo.com oikein on? Onko joku vanha vippifirma uudella nimellä?
Saldo.com ja vippi.fi taitaa olla samaa firmaa. Eli Saldo Finance Oyj.
Ok, kummastakaan en ole koskaan mitään lainoja ottanut. Ihmettelen vain, kun tänään tuli tekstiviesti, kuten tuossa ylempänä. Viestissä oli joku lainanumerokin olevinaan.
Menin itse päivittämään lainani Saldo Financella ja satuin lyhentämään lainaani 300 € hetki ennen päivitystä. Päivityksen jälkeen tämä 300 € ei kuitenkaan lainan lyhennykseen kohdistunut, vaan uuden lainan osaomitukseen !!?? Tämän kertoivat kun soitin ja kyselin , mihin lainan lyhennykseen laittamani 300 € on mennyt. Et tälläinen kusetusfirma , ei ikinä enään tämän " firman " asiakas .
MySaldo tarjoaa koko ajan tätä päiitystä: Sinulla on mahdollisuus päivittää vanha lainasopimuksesi uuteen ja edullisempaan Saldo Limiittiin.
Eli ei kannata päivittää, jos muutaman kuukauden sisään saa maksettua MySaldo:n eli vippi.fi lainan pois normaalisti?
ILMOITTAKAA Kuluttajavirastolle sekä Aville! Tässä firma minkä tarina pian loppu! Käyttävät vanhoja tililuotto sopimuksia., kun asiakas hakee luottoa sopimus ehkä vuodelta 2010.
Näin kierretään korkoja&kuluja? 2010 korko VOI olla jopa satoja prosentteja! laitonta!!!
Halvin laina löytyi täältä: https://www.xn--lainaa-netist-nfb.fi/
https://takaisinperinta.fi Auttavat perimään Saldolta takaisin liikaa perityt korot, monesti korkoprosentti ollut jopa 190% vuodessa
Jopa Suomen muslimit ovat keksineet keinon myydä kaikki luotolla, vaikka muslimeilta on luottaminen kielletty. Esimerkiksi hijab-liike https://garazastyle.com/fi myy vaatteita luotolla.
Lainataan ketjua: näin Saldo "pankin" mainoksen pankkitilistä ja talletin kahdeksi vuodeksi veneen myynnistä tulleet rahat määräaikaiselle hyvällä korolla. Luulin, että on liettualainen firma, koska niin joka puolella mainostettiin. Jos olisin tiennyt että on ihan turkukulainen ja osa pikavippi-sirkusta niin en olisi koskaan laittanut rahojani tuonne määräaikaisesti. Nyt kyllä hirvittää tuunko koskaan saamaan luvattua korkoa tai rahojani takaisin. Hienosti on mediassakin uutisoitu kuinka muka Liettualainen pankki rantautui Suomeen. Menin vipuun enkä usko olevani ainoa.
Onko porukka kokeillut www.lainasampo.fi sivustoa? Mitä mieltä.
Oma kokemus ihan hyvä. Vähän tutkin, niin toimitusjohtaja (pankin) on joku entinen autokauppa-tradenomi Linkedinin perusteella?
Näin näyttää tosiaan olevan. Miten pankin tj voi olla entinen autokauppatradenomi?
Paras on silti https://www.fiksulaina.fi
Pettävin on opr finance!
Sen omistaja pettää sekä asiakkaat että yhtiön muut osakkaat.
Asiaan kuuluu tietysti hienot nettisivut ja "läpinäkyvä" toiminta.