Ongelma tuolla:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13927912/kolmekymmenta-gigaa-kateisssa---w7#comment-81589069
Täällä vastausta?
5
133
Vastaukset
- fdsafdsa
Asiaan on vastattu jo. Mitään ei ole kateissa.
- Vastausta
Miten selitätte se eron?
- sdddrff
""Kuinka paljon w7 tarvitsee tilaa asentuakseen?""
30 gigaa. - Winhaitake
"Käyttäjä ongelmissa "Get Windows 10" -sovelluksen kanssa - Microsoftin tuki: Kyseessä on haittaohjelma, poisto maksaa 100 euroa!"
http://www.mbnet.fi/artikkeli/tietokoneet/kayttaja_ongelmissa_get_windows_10_sovelluksen_kanssa_microsoftin_tuki_kyseessa_on_haittaohjelma_poisto_maksaa_100_euroa - Näin
Ei tuon poistoon tarvita maksullista ohjelmaan--!!!
Voin antaa ilmaisen neuvon joka vaatii hieman viitseliäisyyttä mutta ra hat säästyy eli....
...Etsi ladattujen päivitysten joukosta KB3035583 ja poista se. Ruutusymbooli katoaa tehtäväpalkista samantien.
Päivitys tulee tuitenkin tarjolle uudestaan ja sen seuraaminen vaatii sitten sitä viitseliäisyyttä eli kun se ilmestyy uudelleen niin piilota se. Minulla ainakin on pysynyt sen jälkeen "piilossa" eikä ole tyrkyttänyt uudelleen.
Samalla kertaa kannattaa tarkistaa myös seuraavat KB3068708, KB3075249 ja 3080149 päivitykset ja poistaa ja toimia samoin kuin tuon kympin kohdalla.
Nuo kolme ovat niitä mitkä keräävät koneelta tietoa ja lähettävä dataa Microsoftille.
Poistamisen lisäksi pitää mennä Ohjauspaneelin kautta Järjestelmän suojaus>Tarkista tietokoneen tila>Muuta toimintokeskuksen asetuksia>Käyttämukavuuden kehitysohjelman asetukset ja siellä vaihtaa täppi kohtaan Ei, en halua osallistua ohjelmaan.
Monta mutkaa mutta siellä se "jallu luuraa" josta johtuu että seiskankin sanotaan "vakoilevan"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4958617Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205892Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2874901Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584645Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s724189Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1643962SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723788- 901731
- 991292
- 47899