ikävöin miestä joka ei välitä minusta

Tuon taivaallista!
22370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Ei sitä ilman suhdetta tiedä tai täältä lue. Vai onko jotain tapahtunut?

Äänestä

Jaan tuskasi. Mut voihan sitä ihailla kaukaakin. Eikä se maailma yhteen mieheen kaadu:)

Äänestä
  • Toinen on niin hyvin jemmassa , ettei edes näe usein?

    Äänestä

Ei ole mitään tapahtunut, enkä ole häntä nähnyt vähään aikaan.
Olisi vaan kiva kun löytäisi itsestään kytkimen josta laittaisi tunteet off asentoon..

Äänestä

Voi että ihan sama tilanne mulla. Se puhuu kyllä siihen sävyyn että välittää mutta ei kuitenkaan välitä. Olen sille ilmeisesti kun tavara minkä voi laittaa sivuun ja ottaa taas esille kun on tylsää.
Mä oon vaikeassa tilanteessa sen tiedän ja tunteita ei saa poiskaan. Koitan ajatella nyt kaikkea negatiivista tästä tai olla ajattelematta koko tapausta.

Varmaan susta tuntuu pahalle?
Itsellä tää on kestäny jo liian pitkään, ihan liian pitkään olen odottanut että suhde olisi suhde. Aloin voimaan jo monella tavalla pahoin tressin takia joten pakko olla nyt sillä kannalla että se mies ei tarpeeksi välitä.

Äänestä

Nainen hyvä. Etkö huomaa, että välitän sinusta? Etkö muka tunne poskissasi outoa kuumotusta? Etkö tunne palavaa liekkiä sydämessäsi? Tunnet sinä. Se johtuu siitä, että ajattelen sinua joka päivä. Vaikka olemme erillämme pitkäänkin, olemme silti yhdessä. Tunne on syvä eikä se katoa. Hyvää kuluvaa viikkoa sinulle hyvä nainen.

Äänestä
  • Kauniisti ajateltu. Kai muistat sanoakin sen hänelle oikeasti.

    Äänestä

  • joka luulee tuntevansa joka naisen palstoilla.

    Äänestä

  • Sä et ymmärrä. Täällä voi vastailla vain tuntemattomille, mutta samalla kuvitella että vastaakin tutulle. En siis vastannut aloittajalle. Vai näetkö sinä aloittajan nimen jostain?

    Äänestä

Hän on minulle ns. Yksi miljoonista elinaikana ,mutta tunnistan realiteetit hyvin , koska olen naimisissa.
En voi tehdä mitään , enkä kertoa kenellekään kuinka minua ahdistaa. En valinnut tätä , se vain tuli jostain.
Tämä on niin paha tulikoe ,että sen toivoisi jo viimein loppuvan.
Stressi on valtava.

Äänestä

Noita tuntuu olevan liikkeellä? Missäs asustaa teidän urhot?

Äänestä
  • Hyvä noita oon liikkeellä.

    Äänestä

tämpäs

Äänestä
  • Tämä minun ikävöinnin kohde asustaa Kymenlaaksossa.

    Äänestä

  • turhaaikävää kirjoitti:

    Tämä minun ikävöinnin kohde asustaa Kymenlaaksossa.

    Oletko M nainen?

    Äänestä

  • kiinnostaatietää kirjoitti:

    Oletko M nainen?

    M nainen

    Äänestä

Sykähdyttävän kauniisti kirjoittaa "päivään nousevaan". Sen lukeminen lämmittää iltaani, ja tuo mieleeni ajatusteni kohteen. Tänä iltana ja niin monena muuna. . .

Äänestä

Kai minä vain tänne tunteita puran , kun ei muutakaan voi.
Salaisuus on ja pysyy pinnan alla..

Äänestä

Turhaa! ;)

Äänestä

Kyllä siitäkin hengissä selviää.

Äänestä

Uutta ukkoa kehiin!

Äänestä

Ei selviä. Enkä tahdo ketään muuta nähdä kuin hänet...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


turhaaikävää kirjoitti:

Tuon taivaallista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu