Onko tällä hevosella teidän mielestä hyvä hyppy tyyli kaverini väittää että on.Tässä linkki kuviin: http://www.sukuposti.net/hevoset/zorromann/905339
Onko hyvä sukuinen? tietääkö joku tämän hevosen suvusta mitään?
Hyvä hyppy tyyli?
1
366
Vastaukset
- z---
Kuvista nyt ei kauheasti voi hyppytyyliä päätellä, pitäisi olla video. Kyllähän se irtohypytyskuvissa hyvältä näyttää, mutta paljon vaikuttaa myös se, miten hevonen lähestyy estettä, miten se laukkuu, miten hyppää useamman esteen peräkkäin jne... Kuva on vain kuva ja yleensä kuvaksi vielä valitaan se paras otos.
Suvuista en pahemmin tiedä, mutta tuon isähän ainakin on tunnettu ori ja jättänyt ihan hirveästi jälkeläisiä.
Kannattaa vielä huomioida että hevonen on 8v. eli ei enää varsa. Jos esim. sen ostoa harkitset, kannattaa katsoa ihan kisatuloksia, tuossa iässä pitäisin niitä jo merkittävämpänä kuin satunnaiset irtohyppykuvat tai suku. Yleensä hevosten kyvyt huomataan jo varsana ja jos ne on oikeasti huippuja, ne kyllä myös kisaavat jo tuon ikäisenä ihan kunnolla vähintään kansallista tasoa.
Toki joskus löytyy yllättäjiä, jotka siirtyy isompiin kisoihin vasta vanhempana, mutta aika harvoin. Varsinkaan suomessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176329Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3806142Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695970Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121241
- 1861085
- 59887