Kuulin huhuja että täällä on useita paikkoja, jossa kummittelee. Kertokaapas kauhuhuttuja.
Haapaveden kummitukset
11
1942
Vastaukset
- mörkökö-2
Pönttökorvesa ainaki oli piru ja taitaa niitä vanhusten hassuttajia olla läpi läänin?
- rytkynsukulainen
Vattukylällä yksi.
- Natinaa
Wanhassa muuntajakopissa.
Kivikolla jossain jeppasjärvellä haamuja
- JJTakanen
Eikös se ollut se joku linja-autopysäkki jossa kummitteli. Saattoi olla kyllä Pulkkilan puolella. Ja vanha kunnon Lönninkartanon kummitus... he!
- onsiellä
Ruustinnanhovin kummituksen olen kuullut.
- meekahtoon
Ja se apteekin neiti keskelä kaupunkia.
- Paappala
Jostakin kuullut Härösenpirusta. Jossakin Pulkkilan tai Piippolan rajamailla.
Haapaveden paappa aikoinaan sellaisesta puhui. - Anonyymi
Onko kukaan kuullut juttuja ABC:n takana olevasta entisestä asuntolasta?
- Anonyymi
On kuulunut lasauksia ja ulvomisääniä. Kengän kopsetta vintiltä jota ei ole myös.
- Anonyymi
No kummituksiahan on aina ollut ja vielä enemmän kauhujuttuja niistä, mutta kenelläkään ei kuitenkaan liene mitään todellista näyttöä, että kummitukset olisivat kellekään mitään hyvää tai pahaa tehneet?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34771ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10560