Ajattelevatko poliitikot niitä vanhuksia, asunnottomia ja niitä köyhiä jotka käyvät nälkäisinä nukkumaan, joilla ei ole varaa elämiseen ja heidän pitää mennä jonottamaan leipäjonoihin saadakseen edes jotain elantonsa ylläpitoon?
Päättäjämme tarmo on keskittynyt täysin elintasopakolaisten hyvinvoinnin ylläpitoon ja oma kansalaisemme ovat vain maksumiehinä tuon sirkuksen ylläpitoon.
Kaiken lisäksi pakolais-sirkuksesta on muodostunut oiva tulonlähde keinottelijoille jotka rikastuttavat tilejään kansalaisten verorahoilla ja tuo tapahtuu SPR:n toimiessa välittäjänä. Kansalle annetaan väärää tietoa turistipakolaisten kustannuksista että kansa pysyisi rauhallisena mutta kaikki tajuaa ettei tuota sirkusta pyöritetä 43 eurolla per: hyyssättävä, kun todellinen totuus laskettava kymmenkertaisilla luvuilla.
Unohdettu kansamme kohtalo
4
110
Vastaukset 4
- PolitiikanLahopäät
Otetaan esimerkiksi tämä, meillä on ainakin 8000 asunnotonta ja heille ei millään löydy asuntoa ja näille turistina tulleille kunniavieraille eli muka pakolaisille kyllä löytyy asuntoja ja heidän toivomuksiensa mukaista ruokapalvelua.
Suomalainen työntekijä maksaa tuon turistipakolaisten hyysäämisen verotuksillaan.
Hallituksen lahopäät tekevät muka säästösuunnitelmia samalla maahamme ryntää miehittäjäsotureita kuin saluunanovista eikä tuolle ryntäykselle ole näkyvissä mitään loppupäätä. - MittaOnTäynnä
Sipilän ja koko päättäjäpuupäitteneidän mukaan meidän pitää maksaa hyödyttömille turistipakolaisille vapaaehtoisesti kovavallatyöllä tienaamiamme euroja joita me tarvitsemme itse elääksemme?
Luulisin jo monen työssä käyvän ajattelevan että heitä vartenko pitää raataa töissä ja nämä maahamme tunkeutuneet nuoretmiehet parveilevat laumoina katujenkulmilla toimettomina?- nytonaika
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1672
Arvokas vanhuus, tämä on uusi aloite osallistukaa nyt.
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/1591
Työeläkeindeksin palauttaminen palkkatasoindeksiksi - PetettyKansaHaluaa
Hyvä olisi jos päättäjät noteeraisivat jotenkin noihin kansalaisaloitteisiin ja olemme jo nähneet ettei päättäjät välitä ottaa niitä edes esille.
Aloitteet on hyvä niissä nähdään mitä kansa haluaa mutta siihen se sitten jääkin.
Vaalit on ainut tapahtuma vaikuttaa asioihin, jolloin äänestetään edustajat eduskuntaan ja sitä sitten saamme mitä on tilattu joskin jotkut valitut ovat pettäneet äänestäjänsä ja kääntäneet takkinsa täysin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131403
- 45921
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r133704- 70676
- 67626
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.115525Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e101485Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32478- 34477
- 55468
- 5468
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 52413
- 42410