Kauppakeskuksen kohtalo

Miten käy uuden kauppakeskuksen rahoituksen jos PPO puretaan, sehän oli toinen suurista rahoittajista...
25118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Veikkaan että jäihin menee! Täytyy löytää uudet rahoittajat.

Äänestä

Jo on murheet. Entäs jos taivas putoaa tai Hautaperän allas murtuu.

Äänestä

Meinaan vaan kun koko PPO oli eilen käräjillä, ilmeisesti koko juttu puretaan ja varat jaetaan jäsenille.

Äänestä

Vaikuttaako oikeasti ppo?

Äänestä

Kun rahat on tilille tullut, niin ei niitä takautuvasti pois oteta. Joku järjestys se on oikeusjärjestelmässäkin, ei kolmas osapuoli voi kärsiä osuuskunnan sisäisistä käpinöistä.

Äänestä

rikollista rahaa kuitenkin. ikuinen leima haapikkaalla.

Äänestä

Aivan turha rakennus haapajärvelle.

Äänestä

ei tänne kuolevaan korpeen kannata mitään rakentaa

Äänestä

Sano poika Pyhäjärveltä kateuksissaan....

Äänestä

Kauppakeskus on to.näk. suurenpi kuin puhutut 3000m2 , pelkästään nivalan tokmanni ja savenmaakin ovat suurenpia.

Äänestä
  • Eikö tuohon kauppakeskukseen tulekaan Tokmannia?

    Äänestä

vihdoikin alkaa tapahtumaan.otetaan vastaan uusi liikerakennus se tuo elämää pitäjään.saamme uuden elintarvikeliikkeen ja kolme muuta liikettä.käytetään omien yrittäjien palveluja sillä tuomme hyvinvointia omaan pitäjään.tämä antaa potkua muillekin liikkeille ja tulee uusia työpaikkoja.

Äänestä
  • Jaa tästäpä en oo kuullutkaan, uudesta elintarvike liikkeestä.
    Mikäs se vois olla,koo ja ässä jo on pitäjässä, tulisko peräti liitli tänne, se ois mahtava juttu! !

    Äänestä

  • Ei tule Lidliä. Lidlin sivuilla lukee, että myymälät sijoitetaan kaupunkeihin, joiden väestöpohja on yli 10000 asukasta.

    Äänestä

  • No kertokaa nyt mikä se on sitte se uus liike? ????

    Äänestä

  • Hopihopinyt kirjoitti:

    No kertokaa nyt mikä se on sitte se uus liike? ????

    Se mikään uus liike ole ku Antintori muuttaa siihen

    Äänestä

  • Aha ,okei.
    Kerkesin jo hurrata kehitykselle mutta paskan marjat.

    Äänestä

  • Superin entiset tilat jäävät tyhjäksi ja siihen etsitään uutta liikettä ja muihin tyhjiksi jäävien tiloihin.

    Äänestä

eihän kauppakeskuksesta mitään uutta tule muuta kuin pelkkä rakennus.. samat kauppiaat kuin ennenki menevät vaan saman katon alle.. tänne pitäisi tulla esim: seppälä, lidl, tokmanni, tai...

Äänestä

Lidl tokmanni ovat unta vaan, ne meni jo Nivalaan ja taidan itekki lähtiä perähän.

Äänestä
  • Aika säälittävää muuttaa kahden kaupan perässä :b

    Äänestä

Mä lähden myös. Turha täältä asti on töissä kulkea. Ps Tokmanni toi 16 uutta työpaikkaa!

Äänestä

ei nivalaan pitkä matka ole, käyn siellä ostokset tekeen ja siellä on mukavasti valinnanvaraa..

Äänestä

Näin sisäsiittoseen ja hitaasti kuolevaan käpykylään on ihan turha rakentaa "kauppakeskusta". Se on takuulla konkassa alta aika yksikön.Nivassa ja vieskassa täältä käy varmaan puolet kylän porukasta ostoksilla.

Äänestä

hei onhan meillä Halpahalli ja S market nehän riittää kyllä lestoille eihän he muualta ostakkaan.käyvät vain torillakin kauppiaille suuta soittamassa.teeisäntäkin panee teehensä kiinalaista hunajaa.muilta ei osteta kuin lestoilta.pitäs meidänkin lopettaa heiltä ostaminen kokonaan.Mistäs se sisäsiittoisuus on tullut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keskuskuopattu29 kirjoitti:

Miten käy uuden kauppakeskuksen rahoituksen jos PPO puretaan, sehän oli toinen suurista rahoittajista...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu