Joko ihmiset on turtuneet hajuun?
Kukaan ei valita tästä tai edes mainitse,haisee se karsikon kohta hirveellee kaatopaikan poltto jätteelle (kaasulle) samalla ivo puskee taivaalle savua,eräässäkin talossa tai veikkaillen muissakin on jopa sisällä mustana ukkunapokat,eivät tieneet asukkaat tästä mutta ivo mustuttaa ympäristön,katsokaapa valkeita puutarha kalusteita esim:jos on muovisia,menee mustaksi.
Karhun mäelle asti menee tuo kaasun haju,ihmisiä on jymäytetty ostamaan kaatopaikan läheltä,haisee selkeästi,ihmiset ovat ilmeisesti asuinseudullaan turtuneet tuohon hajuun.
Paha on haju.
Kukaan ei valita tästä tai edes mainitse,haisee se karsikon kohta hirveellee kaatopaikan poltto jätteelle (kaasulle) samalla ivo puskee taivaalle savua,eräässäkin talossa tai veikkaillen muissakin on jopa sisällä mustana ukkunapokat,eivät tieneet asukkaat tästä mutta ivo mustuttaa ympäristön,katsokaapa valkeita puutarha kalusteita esim:jos on muovisia,menee mustaksi.
Karhun mäelle asti menee tuo kaasun haju,ihmisiä on jymäytetty ostamaan kaatopaikan läheltä,haisee selkeästi,ihmiset ovat ilmeisesti asuinseudullaan turtuneet tuohon hajuun.
Paha on haju.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Varmaan kyllästettyä puuta palaa kattiloissa,entisiä siltoja poltellaan ,puuhaketta ei kukaan en osta metsänomistajilta.....
En tiedä mutta kauan se on haissut,aamulla on kaasun hajua ja iltamassa,koko tämän vuoden on haisut karsikko ja karhunmäki.
Haiseeko muualla? tätä ei tiedetä kun porukka tajua että kylä haisee,niin se oli aikoinaan uimaharjussakin 80 luvulla kun tuon ylästeen yritti käydä,eli tuli muualta sinne kouluun niin haju oli tuolloin melkoinen niis ihan eri kuin kuin 2000 luvulla on ollut missään vaiheessa.
Nyt joensuun asujat ei tajua tätä samaa,oikein oksetaa se kaasun haju.Pää menee kipeäksi tuosta hajusta.
Eli mielenterveydelliset ongelmasi ovat seurausta Uimaharjun päästöistä. Tuo selittääkin paljon. Koeta saada lääkitys ongelmiisi.
Myrkyt tuhoaa terveyden. Sitä ei korjata lääkkeillä.
Toiset omaavat vaan paremman hajuaistin kuin toiset ja siksi varsinkin oudot ja pahat hajut häiritsevät.
Itse kuulun tähän parempi hajuaisti ryhmään mutta täällä tosipuol jokkee en ole hajua huomannut.
Oletko kysellyt siitä lämmityslaitokselta vai mikä se on, tuleeko haju sieltä?
"löytyihänseselitys" nimimerkille:
Tällekin palstalla on joitain ns. mielenterveysongelmaisia havaittu, mutta kuinka voit tuollaista väittää tästä kirjoituksesta.
On mielestäni ihan ok kirjoitus eikä herjaa, hauku ym.
Siinä kimmelin/rautatieaseman nurkilla on pari Tehdasta jotka joskus tuksahtaa kunnolla, jos savupäästöt tulevat maahan asti.
Jospa se Karsikon mattolaiturilta tulee se haju?
Eilen muuten haisi karsikkosa taas ,polttavat sitä jätettä,voi olla että moni ei halua sieltä joensuusta enään ostaa kotia tai minä en ainakaan maksa hajusta,noinkin kaasumaisesta hajusta.
Sielä siis löyhkää kaasu.
Ai Karsikko on yhtä kuin Joensuu :D
Olen asunut 20 vuotta asevelikylällä karsikossa. Koskaan en ole mitään kassuja haistanut, että taitaa tosissaan olla aloittajalla mielenterveys ongelmia. Mutta ei hätää tikkamäellehän tulee piakkoin psykiatrinen osasto. He osaavat auttaa mielenterveysongelmissasi.
Mene nyt itse sinne hoitoosi. Tiedän toki että ne lääkkeesi ei auta mitään.
oletko vilkaissut housuihisi, jospa se on kalsareiden vaihdon aika.
Joku käyny mattolaiturilla pesemässä värkkejään.. On se kumma kun aloittaja ei sitä hajua tunnista.. Liekkö koskaan saanut?
Ootko koskaan edes käynyt sielä hihhei54?
Meinaan lähden nyt täältä kymmenien kilometrien päästä käymään sielä päin ja kerron taas jos haisee ,useimmilla paikallisilla on jo palanut hajuaisti ja hölmönöksi tekevät itsensä täällä,lue nyt pölhö uudestaan juttusi.
Ajattele jos jotku asuu vielä sielä jasinä uitat mulkkuasi lauturilla jonka kerran noin hyvin vielä haistat ,ole edes hiljaa siitä värkkisi hajsuta.
Pysy ainakin tänään poissa kun tulen tarkistamaan karsikon tilanetta ja karhunmäkeä miten taas haisee.
Järellähän te asukkaat ette ole siunattu,hajuaisti meinaan puuttuu,no ei ne kaupunkilaiset muutenkaan tajua että muualla on puhtaanpaa,esim:keväällä evät nää pölypiveäkään vaan sielä keskellä tarpovat onnelisina.
ihan hpöhöpöä :)
Hommaa kunnon elämä jos ei oo muuta tekemistä kun tulla parinkymmenen kilsan päästä haistelee miltä paska haisee.