Voisi luulla lehtikirjoitusten ja tv-juttujen takia, että joukkue on huono pelaamaan. Tätähän tämä ryhmä ei ole, vaikka menestys onkin jäänyt vielä puuttumaan tältä syksyltä. Mutta kuka tietää, vaikka menestys alkaa juuri tänään Hippoksella.
Talous on kuralla, mutta ei pelaajat! Jyp saa esittää parasta, jos aikoo pysyä vauhdissa. Vähän voisin ennakoida asennevaikeuksia ja sitä kautta jopa kotitappiota! Peli on pelattava alusta summerin lopputörähdykseen asti, jos meinataan pärjätä.
Tänään on vastassa Espoon Blues!
1
91
Vastaukset
- Synergia_A3-katsomo
Minä näin Jypiltä yhden poikittaissyötön Bluesin maalin takatolpalle ja niin siitä tehtiin maali. En ymmärrä, miksi tuota "kikkaa" ei edes yritetä useammin. Nytkin lauottiin monta kertaa Bluesin maalia kohden suoraan maalivahdin syliin. En ole koskaan lukenut tai kuullut, että kovinkaan laukaus olisi edes kerran mennyt maalivahdin läpi maaliin! Monta kertaa Jyp kyllä yritti tätä. Ehkä kaikki pelaajat eivät tiedä, että maalivahdilla on paksu panssari mahan edessä. Ei siitä kyllä läpi meni yksikään lakaus.
Toinen mitä en ymmärrä, on kikka syöttää selän takaa! Kiekko ei mene omille, vaan joskus jopa vastustajalle. Ei kananta syöttää sokkosyöttäjä ainakaan noilla taidoilla.
Lisäksi puolustajat, joista osa tosin oli nostettu mestiksestä, ei saanut kiekkoa juurikaan pois omista ja vastustaja sen sai kahmittua ja siitä pahan tilanteen. Paljon täytyy tapahtua, että taas Jyp saa voiton!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 205054
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r22733Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361280- 1001257
Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121210- 931084
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike17883viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168835En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61763- 35732