Keskustelijoina juontaja ja vieraina Lenita Airisto ja ilotyttö kutsumanimeltä Kaunis Helena (kirjoittanut kirjan Ilotytön päiväkirja).
Helena oli fiksu nainen. Rahoitti yliopisto-opintonsa. Aivan jotain muuta kuin räksy-Lenita, joka ei osannut edes kunnolla perustella kantaansa. No, vanha kuiva kääkkä, jolta kaikki on ollut ohi jo kauan.
Olisi Helena ollut varmasti miellyttävä tuttavuus!
Siitä Lenitasta en välitä!
Telkassa oli joku keskustelu
4
358
Vastaukset
- biologiaa
Prostituutionvastaisuus ei ole pelkkä opittu kulttuuri-ilmiö, vaan sillä on myös vahva geneettinen komponentti. Miehen nauttimat prostituoidun palvelukset vähentävät tarvetta sitoutua puolisoon ja perhe-elämään sekä vähentävät puolison nauttimia miehen resursseja, koska osa resursseista mene prostituoidulle.
Prostituoitu sen lisäksi, että osin saa nauttia miehen resursseista, voi myös tulla raskaaksi laadukkaan miehen spermasta, sillä laadukkailla miehillä on enemmän resursseja kuin heikkolaatuisella.
Esimerkki varhaiskantaisilta ihmisiltä. Mies saa vittua, jos hänellä on riistaa annettavaksi vastineeksi. Kun sekä mies että prostituoitu saavat lapsia, naisen kannalta geenit on peritty laatumieheltä, jolla on hyvä näkö, priima jousenkäyttö, voimia ja kyky hallita kehoansa. Miehen kannalta hän taas saa mahdollisimman paljon jälkeläisiä eri naisten kanssa. Siis molemmille tulee lisääntymishyötyä, ja koko populaatio saa enenevässä määrin laatugeenejä.
Vaimo taas yrittää sitoa miestä elättämään itsensä ja lapsensa. Tarkoitusta edistävät piilo-ovulaatio, runsas kotiseksi, mustasukkaisuus ja prostituutionvastaisuus. Koko elämä on siis eri tahojen vetoa eri suuntiin.
Varsinkin naisilla, joiden kilpailukuky on heikko, on usein voimakas prostituutionvastaisuus, mutta kyllä sitä esiintyy muillakin, paitsi niillä, jotka ovat aivan varmoja viehätysvoimastaan. Miltä kanavalta tämä ohjelma tuli? Olisikohan se katsottavissa netin kautta?
- Kokemustalienee
Kyllä mie hoitelisin Lenitankin mennen tullen. On varmaan kokenut nainen kun on ollut Loirinkin kanssa suhteessa. Varmasti Lenita olis mitä parhain suihinottaja.
- Kaapittelija
Niinhän sitä väitetään. Suuntautumista on kyllä syytä epäillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2226286Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis1875866Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai155454Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j744134Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1393482Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1303303HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok212996Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan62467Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja2402361- 1302244