Synnytysten loppuminen Mikkelissä

Hyvä että tuo rahareikä loppuu pian, miksi lapsiperheet eivät itse maksa kulujaan vaan meidän jotka emme aio hankkia lapsia täytyy tuokin maksaa heille.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Samanlaisia loisia kuin nämä matut!!!

Äänestä

No jos synnytykset loppuu, loppuu muukin erikoissairaanhoito, tk sairaala jää tänne. Joten menepä sitten lapseton ihan itse maksavana yksityiselle. Tyhmää kuvitella, että vain synnytykset maksaa, myös yöaikaiset päivystykselliset leikkaukset maksaa, mutta myös pelastaa henkiä. Ambulanssimatkalla Lappeenrannan päivystävään sairaalaan tulee ruumiita, no säästöä sekin

Äänestä

Päätetty jo. Viimeinen synnytys poikkeusluvalla on ensivuoden lopussa. Jatkolupia ei tulla myöntämään, sanoi eräs sosiaali ja terveysministeriön johtaja.

Ei siis tartte odottaa edes sote uudistusta voimaan

Äänestä

Se on ihan omassa päätösvallassa, että hommaako lapsia ja hyötyy, vai jättääkö hommaamatta. Mutta jonkun niitä uusia suomalaisia on tehtävä, vai onko se parempi että tuodaan nämä synnyttäjät vaikka irakista tai syyriasta ja venäjältä, kun meidän omat tissiposket pelkää, että perse repeää synnytyksessä? Mitä mikkelin "miehiin" tulee, niin en ihmettele ollenkaan että suku jää jatkamatta. Tärkeimpänä hommana näillä on oman sossukaljan puollustaminen ja se, että ei vaan joutuisi töihin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pariskuntta kirjoitti:

Hyvä että tuo rahareikä loppuu pian, miksi lapsiperheet eivät itse maksa kulujaan vaan meidän jotka emme aio hankkia lapsia täytyy tuokin maksaa heille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu