Hienoa kusiviikset

yttyyuytytyu

Ainoa tapa voittaa paikallispeli on, että Tuokkolan huora käskyttää jonkun mielenterveyspotilaan vastustajan kultakypärän päälle.

On kyllä pelkkä vitsi koko Ilves kuuluttajasta ja faneista lähtien. Joku turkulainen kiinteistövälittäjäkin tekee kusiviiksistä pilaa ohjelmassaan. Vitsin kruunaa nämä "hauskat" mainokset. Näsijärven jäällä joskus menestynyt konkurssipesä. Itkekää sitten taas keväällä, kun ei päästy pudotuspeleihin, vitun honkavaarat.

2

64

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ilves.Liigan.pohjasakka

      Jotenkin ei nykyään yllätä, että juuri Ilves laittaa rottapelaajansa telomaan meidän ja koko liigasyksyn parhaan pelaajan marraskohtaamisessa pelikyvyttömäksi. Ei mikään muu joukkue, vaan juuri ja nimenomaan tämä kunniakas ja perinteikäs (oli joskus joo...) paikallisvastustaja.

      Toivottavasti kärsitte itse lisää kokoonpanohuolista ja kaikista muista mahdollisista ongelmista aina kauden loppuun asti. Tuollaista kusiaislaumaa ei kotimaisen kiekkoliigan kevään peleihin kaivata.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      242
      3238
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      129
      2321
    3. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      15
      1825
    4. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      221
      1795
    5. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      315
      1652
    6. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      49
      1334
    7. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      54
      1309
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      111
      1090
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      97
      1045
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      59
      1027
    Aihe